Samsung’dan yeni bir bütçe dostu telefon daha: Galaxy A04

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon portföyünü genişletmeye devam ediyor. Şirketin bünyesine katmaya hazırlandığı son cihazı ise Galaxy A04 olacak.

Samsung’dan yeni bir bütçe dostu telefon daha: Galaxy A04

Samsung, bir taraftan amiral gemisi klasmanında hazırlıklar yaparken, diğer bir taraftan ise orta ve alt segment akıllı telefon piyasasını da ihmal etmek istemiyor. Şirkete yakın kaynaklardan gelen yeni bilgilere göre, Güney Koreli teknoloji devi şimdi de Galaxy A04 modeli üzerinde çalışıyor. Hatta telefonun NBTC’den sertifika aldığı bile ortaya çıktı.

Gelen ilk bilgilere göre, Samsung Galaxy A04 çift sim desteğiyle piyasaya sürülecek. Telefonda ayrıca GSM, WCDMA ve LTE gibi teknolojiler de bulunacak. Şirketin yeni modeli için bütçe dostu akıllı telefon yakıştırması yapılırken, şu an için detaylı özelliklerinden sadece çok azı biliniyor.

Samsung’dan yeni bir bütçe dostu telefon daha: Galaxy A04

Samsung’a yakın kaynaklardan gelen ilk bilgilere göre, Galaxy A04 modeli 5.000mAh’lık bir bataryaya sahip olacak. Bu bataryasını 15W hızlı şarj teknolojisiyle destekleyecek olan Samsung, bu sayede orta segmentte rekabetçi bir telefon çıkarmayı hedefliyor.

Samsung Galaxy A04’ün bilinen bir diğer özelliği ise işletim sistemi. Duyum kanallarının iddialarına göre Güney Koreli teknoloji devinin bütçe dostu yeni akıllı telefon modeli, kutudan Android 12 tabanlı One UI 4.0 işletim sistemiyle çıkacak. Bununla birlikte bu telefonun da diğer birçok Samsung modeli gibi ilerleyen günlerde Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini alması kuvvetle muhtemel.