Samsung, Galaxy Fold 5 ve Galaxy Flip 5 satışlarından endişeli!

Dünyanın en büyük katlanabilir akıllı telefon üreticisi Samsung, henüz Fold ve Flip serilerinin 4. Modellerini çıkarmadan 5. Modelleri hakkında kafa yormaya başladı.

Samsung, Galaxy Fold 5 ve Galaxy Flip 5 satışlarından endişeli!

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon sektörünün lider ismi olduğu bir gerçek. Bugüne kadar satışa sunduğu pek çok katlanabilir akıllı telefon modeliyle son derece başarılı bir performans sergileyen Güney Koreli teknoloji devi, asıl çıkışını ise serinin 3. Modelleriyle yapmıştı.

Bununla birlikte Samsung’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre şirket, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4 modellerinden adeta patlama yapmalarını bekliyor. Bu zamana kadar ki en yüksek satış hacminin hedeflendiği 4. Seri, aslında böylesi bir hedefin konulduğu son seri de olabilir çünkü Samsung, bir sonraki model olan Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’den oldukça şüpheli.

Samsung, Galaxy Fold 5 ve Galaxy Flip 5 satışlarından endişeli!

Şirkete yakın kaynaklar, Güney Koreli teknoloji devinin Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in başarısız olabileceğini düşünmesinin arkasında yatan temel sebebin, ekonomik konjonktür olduğunu söylüyorlar.

Daha şimdiden dünyayı etkisi altına almaya başlayan enflasyonist ortam, 2024 yılına gelindiğinde daha da belirginleşmiş olabilir. Böyle bir durumda akıllı telefon kullanıcılarının tercihlerini daha bütçe dostu modellerden yana yapabileceğini düşünen Samsung, böylesi bir senaryonun en çok amiral gemisi modelleri vuracağını düşünüyor.

Bu şimdilik ileri tarihli bir tahmin olarak görülebilir ancak söz konusu isim 50 yıllık planlarını bugünden yapan Samsung olunca, insan ister istemez kendini tedirgin olmaktan alıkoyamıyor.