Mobil

Samsung'un 2K çözünürlüğündeki telefonu Galaxy S5 LTE-A Kore dışında satılmayacak!

Samsung'un 2K çözünürlüğündeki yeni telefonunun piyasayı etkilememek adına Güney Kore dışında satılmayacağı doğrulandı.

Samsung'un 2K çözünürlüğündeki telefonu Galaxy S5 LTE-A Kore dışında satılmayacak!

Samsung geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen Dünya Mobil Kongresinde yeni telefonu Galaxy S5'i tanıtmış ve Nisan ayında da satışa sunmuştu. Galaxy S5 bir çok anlamda içinde yenilikler barındıran bir telefondu. Özellikle kamera tarafında büyük yeniliklere imza atan Glaaxy S5'ten Samsung çok büyük bir satış rakamı bekliyordu. 

Şu ana kadar Samsung'un kaç adet Galaxy S5 sattığını bilemiyoruz ama firma Snapdragon 805'in kılıcının altında daha fazla kalamadı ve 2K çözünürlüğünde Snapdragon 805 işlemcili bir Galaxy S5 LTE-A modelini geliştirmek durumunda kaldı.

Yeni telefonda 577 ppi değerinde (LG G3'ün 2K ekranı 538 ppi) ve 2560x1440 çözünürlüğündeki ekrana Adreno 420 ve Snapdragon 805 yonga seti güç veriyor. 3GB sistem belleği olan telefonun kullanıcılarına en iyiyi sunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. 

1406977608_galaxy-s5-lte-a.jpg

Bu telefonun sadece Güney Kore'de tanıtılması ise Galaxy S5 LTE-A'nın global pazarda satılmayacağı söylentilerinin ortaya atılmasına sebebp olmuştu. Samsung'tan gelen açıklamalara göre ise bu dedikodu gerçek oldu ve Galaxy S5 LTE-A'nın sadecve Güney Kore'ye özel bir üretim oalcağının altı çizildi. Bölge kodu uygulamaısndan dolayı da telefonun başka ülkelerde kullanılması pek mümkün görünmüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.