Samsung'un Bixby'si için büyük yenilik! Tek rakibi Siri!

Geçen yıl Samsung, One UI 5 ile Bixby için "Metin Araması" adlı bir özelliği tanıttı; Özellik başlangıçta yalnızca Korece olarak mevcuttu, ancak şimdi şirket bu özellik için (ABD) İngilizce desteğini de başlattı.

Samsung'un Bixby'si için büyük yenilik! Tek rakibi Siri!

Bu özellik, kullanıcıların aramaları, Bixby'nin arayana yüksek sesle okuyacağı bir mesajla yanıtlamasına olanak tanıyor. Ayrıca Bixby arayanın söylediklerini kopyalayabiliyor ve bu da onu işitme güçlüğü çekenler veya gürültülü bir ortamda arama yapan herkes için oldukça yararlı bir araç haline getiriyor.

Bixby'nin çeşitli ses seçenekleri olsa da Samsung, kullanıcılara aramaları yanıtlamak için kullandığı sesi kişiselleştirme kabiliyeti de veriyor. Kullanıcılar birkaç cümleyi kaydetmek için yeni Bixby Custom Voice Creator'ı kullanabilir, bu asistanın seslerini ve tonlarını analiz etmesine ve ardından seslerin neye benzediğini taklit etmek için yapay zekayı kullanmasına olanak sağlar.

Samsung'un Bixby'si için büyük yenilik! Tek rakibi Siri!

Ancak şu anda her iki özelliğin de sınırlamaları var: Ses oluşturucu, Galaxy S23 serisinde yalnızca Korece olarak sunuluyor. Bu arada, Metin Aramasına bir bütün olarak yalnızca Galaxy S23 cihazlarında, Z Fold 4 ve Z Flip 4'te erişilebiliyor.

Metin Araması için İngilizce desteğine ek olarak Samsung, Bixby'nin uyandırma kelimesini kullanıcının istediği şekilde özelleştirme özelliğini de kullanıma sundu. Asistan artık Samsung Health'te çalan antrenmana uyan müziği çalabilir ve Takvim uygulamasına programları kaydedebilir. Son olarak Samsung, zamanlayıcı ayarlama, ekran görüntüsü alma ve el fenerini açma dahil olmak üzere çevrimdışı olarak yapabileceği şeyleri de genişletti.