Samsung’un çiçeği burnunda teknolojisi şimdiden 200 milyon kullanıcıyı aştı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve Galaxy serisi akıllı telefonların yerini tespit etmeye yarayan SmartThings Find özelliği bir hayli popüler oldu.

Samsung’un çiçeği burnunda teknolojisi şimdiden 200 milyon kullanıcıyı aştı

Samsung yalnızca ürettiği cihazlarla değil aynı zamanda bu cihazlar için sunduğu teknolojik gelişme ve yeniliklerle de adından sıkça bahsettiren bir marka. Şirketin adının yeni teknolojiler alanında bir kez daha yankılanmasını sağlayan son çalışması ise Samsung SmartThings Find özelliği oldu.

2020 yılının sonlarına doğru tanıtılarak kullanıcıların beğenisine sunulan bu yeni teknoloji, çevrimiçi olsun veya olmasın sisteme kayıtlı Samsung Galaxy serisi telefonların yerini tespit edebilmek için kullanıyor. Buna göre Bluetooth düşük enerji (BLE) ve ultra geniş bant (UWB) teknolojilerinden yararlanan SmartThings Find, sisteme daha önceden kaydedilmiş cihazların yerlerini nokta atışı şekilde bulabilmenizi sağlıyor.

Samsung’un çiçeği burnunda teknolojisi şimdiden 200 milyon kullanıcıyı aştı

Bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devi tarafından üretilen cihazlar, 30 dakikalık bir bekleme süresinin ardından çevrimdışı bile olsalar BLE sinyali üretebiliyorlar. İşte cihazların yerini bu sayede bulmayı başaran SmartThings Find uygulamasının, önünün de bir hayli açık olduğunu belirtelim.

Samsung’dan yapılan açıklamaya göre an itibariyle 200 milyonluk kullanıcı sayısını aşan bu teknoloji, ilerleyen dönemlerde çok daha fazla kişiye ulaşacaktır. Üstelik Samsung’un birçok yeni akıllı cihaz üzerinde çalıştığını düşündüğümüz zaman, bu cihazların da Samsung ekosistemine dahil olmasıyla birlikte SmartThings Find’ın popülaritesinin de katlanacağı bir gerçek. Bakalım önümüzdeki dönemlerde SmartThings servisi daha ne gibi özellikleriyle karşımıza çıkacak.