POCO’nun yeni akıllı telefon modeli ve özellikleri belli oldu

Çinli teknoloji şirketi POCO daha önce birçok kez yaptığı gibi, yine Redmi’nin bir modelini kendine makyajlayarak piyasaya sürecek.

POCO’nun yeni akıllı telefon modeli ve özellikleri belli oldu

Yeniden markalama Çinli akıllı telefon üreticileri arasında oldukça sık rastlanan bir uygulama. Oppo veya Xiaomi gibi altında birçok farklı marka barındıran şirketlerde sıklıkla rastlanan bu duruma POCO’nun yeni akıllı telefon modeli üzerinden örnek verelim.

Geçtiğimiz yıl Redmi tarafından piyasaya sürülen Redmi Note 10S modeli, bu yıl POCO markası altında makyajlanarak tekrar satışa sunulacak. Hem Redmi’nin hem de POCO’nun Xiaomi’nin alt markası olması, bu iki firma arasında herhangi bir telif sorununun ortaya çıkmasını da engelliyor. İşte bu nedenle sıklıkla, daha alt segment bir marka olan POCO abisi konumundaki Redmi’nin popüler modellerini kendine kopyalıyor.

POCO’nun yeni akıllı telefon modeli ve özellikleri belli oldu

Çinli şirkete yakın kaynaklardan gelen ilk bilgilere göre POCO, Redmi Note 10S modeline renk ve donanım anlamında birkaç ufak dokunuş yapacak. Buna göre orijinal modelde bulunmayan mavi rengi kullanıcıların beğenisine sunacak olan şirket aynı zamanda, 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçeneğine ilave olarak 4GB + 64GB ve 4GB + 128GB seçeneklerini de modele eklemek niyetinde.

Bunların haricinde, orijinal modelde bulunan 6,43 inç büyüklüğündeki 1080 x 2400 piksellik AMOLED ekran, 5.000mAh batarya, 64MP + 8MP + 2MP + 2MP’lik arka kamera kurgusu gibi özellikler POCO modelinde de aynen korunacak. Son olarak bu modelde kullanılacak yonga setinde de herhangi bir değişikliğin olmayacağını ve bu cihazın karşımıza yine MediaTek Helio G95 ile çıkacağını hatırlatalım.