Realme GT Neo 5’in görüntüleri ortaya çıktı

Realme tarafından geliştirilen ve dünyanın ilk 240W hızlı şarj desteğine sahip telefonu unvanına sahip olması beklenen GT Neo 5, bu defa kanlı canlı görüntülerle ortaya çıktı.

Realme GT Neo 5’in görüntüleri ortaya çıktı

Çinli teknoloji şirketi Realme, fiyat performans ürünleri listesine bir yenisini daha eklemek için artık geri sayıma geçti. Şubat ayı içerisinde tanıtılması beklenen Realme GT Neo 5’in en önemli özelliği olarak 240W hızlı şarj desteği sunması gösteriliyor. Birçok otoriteye göre, çoğu zaman bu hızlı şarj seviyesine ulaşamayacağı düşünülen GT Neo 5, ilk defa kanlı canlı görülürken, Çinli şirket ise telefonun vadedilen hızlı şarj gücüne ulaşacağından emin.

Bugüne kadar sızdırılan özelliklerine göre, 6,7 inç büyüklüğünde 1080 x 2412 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olması beklenen telefon gücünü ise Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak.

Realme GT Neo 5’in görüntüleri ortaya çıktı - Resim : 1

Realme GT Neo 5’in görüntüleri ortaya çıktı

Bu işlemci kümesini 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanıyla desteklemesi beklenen telefonun arka yüzeyinde 3’lü kamera kurulumu bulanacakken, ana kamerasının ise 50MP olacağını belirtelim. Diğer kameralar hakkında şimdilik bir bilgi bulunmazken, telefonun ön yüzeyinde ise 16MP’lik tek bir sensörün bulunacağını hatırlatalım.

Elektriksel gücünü 4.600mAh’lık bataryasından alması beklenen telefonun 240W hızlı şarj desteği sunacağı ise artık herkesin malumu. Kutudan Android 13 işletim sistemi ile çıkması beklenen telefonun Şubat ayı içerisinde tanıtılması durumunda, raflardaki yerini ise ancak önümüzdeki ayın sonlarına doğru alabileceğini de bir kez daha hatırlatalım.