Mobil

Samsung’un popüler uygulaması önemli bir güncelleme aldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un popüler internet uygulaması, uzun bir sürenin ardından oldukça kapsamlı bir güncelleme aldı.

Samsung’un popüler uygulaması önemli bir güncelleme aldı

Vivo ve Huawei'den sonra Samsung da tarayıcı uygulamasını güncelleme kararı aldı. Samsung İnternet uygulamasının beta sürümü, kısa bir süre önce güncelleme aldı. Bu güncelleme, büyük ekranlı cihazlarda ve tabletlerde URL, yer imi ve sekme çubuklarına daha hızlı erişim olanağı sağlayan yeni özelleştirme özelliklerini beraberinde getirdi. Bu özellikler, artık kararlı Samsung İnternet uygulamasına da dahil edildi.

Samsung İnternet uygulamasının 21.0.0.41 sürümü, şimdilik Galaxy Store'da mevcut durumda. Bu sürümün Google Play Store'da da yakın zamanda yer alması bekleniyor. Burada dikkat çeken en büyük değişiklik, tablet kullanıcılarına yönelik oldu. Samsung İnternet uygulaması, kullanıcıların daha kolay erişim sağlaması adına URL/adres çubuğunu ekranın altına taşıma seçeneği sunuyordu. İşte bu seçenek, artık tabletler için de geçerli.

Samsung’un popüler uygulaması önemli bir güncelleme aldı

Samsung, nedensiz bir şekilde, bu özelliği uzun bir süre boyunca sadece telefonlar için kullanılabilir kılmıştı, ancak durum nihayet değişti. Son güncellemeyle beraber, adres çubuğunun yanında yer imi ve sekme çubukları da artık telefonlarda ve tabletlerde ekranın altına taşınabiliyor. Bu güncelleme öncesinde, yer imi ve sekme çubukları yalnızca ekranın üst kısmına yerleştirilebilirken, adres çubuğu alt kısma taşındığında tamamen devre dışı kalıyordu.

Ancak, son Samsung İnternet ve Samsung İnternet beta sürümlerinde, yer imi ve sekme çubukları adres çubuğunun konumuna göre üst veya alt kısıma taşınabiliyor. Keşke yer imi ve sekme çubuklarını ayrı ayrı taşıma yeteneği, adres çubuğunun konumundan bağımsız olarak kullanabilseydik. Samsung'un bunu, ilerideki güncellemelerde düşüneceğini umuyoruz.

Yorumlar
Anıl
Olması gereken
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.