Mobil

Yeni Apple güncellemesi en çok sporseverleri ilgilendiriyor

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde servis edilen yeni güncelleme paketi, en çok spor tutkunlarının hoşuna gidebilecek özellikler barındırıyor.

Yeni Apple güncellemesi en çok sporseverleri ilgilendiriyor

Teknoloji devi Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarına yönelik bir dizi yeni geliştirmeyi taşıyan son güncellemelerini kısa süre önce duyurdu. Bu güncellemeler; iOS 16.5, iPadOS 16.5 ve macOS 13.4'ü içeriyor ve hepsi spor tutkunları için birçok yeni özellik sunuyor. Belirgin bir şekilde, bu üç güncelleme, kullanıcılara sıralamaları, skorları ve heyecan verici spor hikayelerini takip etme olanağı sağlayan bir Apple Haberler bölümüne odaklanıyor.

Bununla birlikte, bu olumlu gelişmelere rağmen, son güncellemeleri indirenler için hayal kırıklığı yaratan bir durum ortaya çıktı. Bu yeni yazılım sürümleri, Apple'ın Lightning to USB 3 Kamera Adaptörü'nün dongle'ı ile ilgili uyumluluk sorunlarına yol açtı. Bu dongle, iPhone ve iPad'lerle USB-A cihazları bağlamanın ve aynı zamanda onları şarj etmenin önemli bir yolu olarak karşımıza çıkıyor.

Yeni Apple güncellemesi en çok sporseverleri ilgilendiriyor

Reddit kullanıcıları, iOS 16.5'i indirdikten sonra Lightning to USB 3 Kamera Adaptörü'nün işlememesiyle ilgili endişelerini dile getirmeye başladılar. Örneğin, FIFanatic adında bir Reddit kullanıcısı, bir dijital ses kurulumunda deneyimlediklerini paylaştı ve DAC (Schiit Modi+) adaptörünün mükemmel bir şekilde işlemesi ancak iOS 16.5'e güncellendikten sonra cihazın "çok fazla güç çektiği" hatasını vermesi ve iPhone'unu şarj etmemesi ya da DAC ile iletişim kurmaması durumundan bahsetti. Benzer durumlar, Apple Topluluk sitesi gibi çeşitli çevrimiçi forumlarda da görülüyor. "Coyle235" adlı bir kullanıcı, Apple USB lightning kamera adaptörünü kullanırken 7. nesil iPad'inin şarj özelliğini kaybettiğini belirtti.

Apple'ın bu aksesuarı aslında bir kamera adaptörü olarak piyasaya sürdüğünü, ancak Lightning to USB 3 Kamera Adaptörü'nün fonksiyonlarının fotoğraf ve videoları aktarmaktan çok daha fazla olduğunu biliyoruz. Bu adaptör, kullanıcıların USB-A aksesuarlarını bağlamalarını sağlar ve iPhone ve iPad kullanıcılarına daha geniş bir kullanım alanı sunar. Ancak bu beklenmeyen uyumluluk sorunu, birçok iş akışını durdurdu ve tüketicilerin alternatif çözümler aramasına yol açtı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.