Mobil

Samsung'un tek rakibi vivo olabildi

Bu yılın Ocak ve Mart dönemi için akıllı telefon sektöründe kimin önde olduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre Samsung ile ancak vivo baş edebiliyor.

Samsung'un tek rakibi vivo olabildi

Strategy Analytics'in en son raporu, Ocak - Mart dönemi için 5G telefon satışları hakkında gerçekleri ortaya koydu. 17 milyon sevkiyat ile Samsung ve 19,4 milyon sevkiyat ile vivo, 2020'nin dördüncü çeyreğine kıyasla sırasıyla %79 ve %62 büyüyerek çeyrek bazında en büyük kazancı gördü.

Akıllı telefon pazarında rekabet çok sıkı devam ediyor. 5G telefon satışları hakkında yapılan rapor kimin daha önde olduğunu rakamlarla ortaya koydu.

Apple yine zirvedeki konumunu koruyor!

Apple, 40,4 milyon toplam sevkiyatla liderliğini sürdürüyor, ancak geçen çeyreğin 52,2 milyon sevkiyatına kıyasla önemli bir zemin kaybetmiş. En iyi dört üretici listesini 21,5 milyon ile Oppo ve 16,6 milyon ile Xiaomi tamamlıyor. Samsung'un yükselişi, Güney Kore, ABD ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde Galaxy S21 serisine yönelik büyük talep tarafından gerçekleşmiş. Öte yandan vivo, Çin ve Avrupa'da güçlü satışlar gördü. Xiaomi ve Oppo ayrıca Çin ve Avrupa genelinde sağlam satış hacimleri yaşadı. Apple, bu yıl Tatil döneminde elde ettiği başarıyı tekrarlayamadı. Bir bütün olarak 5G akıllı telefon pazarı çeyrek bazında %6 büyüyerek toplamda 135,7 milyon sevkiyata ulaştı. 5G cihazlarına olan talep, Çin, ABD ve Batı Avrupa'nın en büyük sürüş pazarları olarak hizmet verdiği tüm bölgelerde doğal olarak hacim kazanıyor. Strategy Analytics, şimdiden yıl sonuna kadar 624 milyon 5G akıllı telefon sevkiyatı öngörüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.