Sarı renkli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus yakında geliyor

Apple A15 Bionic SoC'ler tarafından desteklenen iPhone 14 ve iPhone 14 Plus, geçen yıl eylül ayında şirketin "Far out" etkinliğinde resmiyet kazandı.

Sarı renkli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus yakında geliyor

Şimdi, yeni bir sızıntı, Cupertino devinin el cihazlarını yeni bir Sarı renkle piyasaya sürmek için hazırlandığını gösteriyor. Apple Halkla İlişkiler ekibinin önümüzdeki hafta bir ürün brifingi planladığı bildiriliyor ve etkinlik sırasında yeni bir iPhone renk seçeneğini duyuracağı tahmin ediliyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus şu anda Mavi, Gece Yarısı, Mor, Yıldız Işığı ve Kırmızı tonlarında mevcut.

Japon blog MacOtakara tarafından paylaşılan yakın tarihli bir Weibo gönderisine göre, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus bu yıl ilkbaharda yeni bir sarı renkte satışa sunulacak.

Sarı renkli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus yakında geliyor - Resim : 1

Sarı renkli iPhone 14 ve iPhone 14 Plus yakında geliyor

Kaynaklara atıfta bulunan bir MacRumors raporu, bu söylentiyi doğrular nitelikte, Apple'ın Halkla İlişkiler ekibinin önümüzdeki hafta bir ürün brifingi planladığını iddia ediyor. Şirketin etkinlik sırasında iPhone modellerini yeni bir görünümle tanıtması bekleniyor.

Geçen yıl Mart ayında, orijinal lansmandan yaklaşık altı ay sonra Apple, iPhone 13 serisi için de yeşil tonları getirmişti. Benzer şekilde Nisan 2021'de mor renkli iPhone 12 ve iPhone 12 mini kullanıma sunulmuştu. Geçmiş uygulamalar bir gösterge ise, Apple'ın iPhone 14 ve iPhone 14 Plus serisine yeni bir renk katmasını bekleyebiliriz.