Mobil

SIM kart yuvasız iPhone geliyor!

iPhone cihazlar için sim kart yuvasız model sanılandan daha yakında gelebilir. Bir kaynağa göre teknoloji devi SIM kartsız bir iPhone üzerinde çalışıyor.

SIM kart yuvasız iPhone geliyor!

Apple, Eylül ayında iPhone 13 serisini açıkladı ve iPhone 14'ün piyasaya sürülmesine daha aylar var. Ancak iPhone 15 hakkındaki söylentiler internette dolaşmaya başladı bile. 2023'te gelecek olan iPhone 15 serisi ile Apple'ın fiziksel SIM kart yuvasını terk edeceğini iddia ediliyor. 

Brezilya yayını Blog do iPhone, iPhone 15 Pro cihazların fiziksel SIM kart yuvalarına sahip olmayacağını ve bağlantı için tamamen eSIM teknolojisine dayanacağını iddia ediyor.

SIM kart yuvasız iPhone geliyor!

iphone

Kaynak ayrıca bu iPhone'ların çift eSIM desteğiyle geleceğini ve kullanıcıların aynı anda iki hatta sahip olmalarını sağlayacağını iddia ediyor. Bununla birlikte, Pro olmayan modellerin de tamamen eSIM teknolojisine bağlı olup olmayacağı veya fiziksel SIM kart yuvalarını kullanmaya devam edip etmeyeceği belli değil. Apple'ın SIM kart yuvasını boşaltmayı planlaması, teknoloji devinin sonunda portsuz bir iPhone'a geçeceği söylendiğinden ve SIM kart yuvasının çıkarılması bu yönde ilk adım gibi göründüğü için pek de şaşırtıcı değil.

Ancak Apple, SIM kart yuvası olmayan bir iPhone'u piyasaya sürse bile, eSIM hizmetinin kullanılamadığı ülkelerde yine de fiziksel SIM yuvalı bir sürüm sunduğunu görebiliriz. Ancak 2023'e uzun bir zaman var ve nihai olarak değerlendirilmeden önce bu bilgilerin güvenilir sektör kaynakları tarafından doğrulanmasını beklemek en iyisi. Ancak bir kaç kaynak daha aynı bilgiyi sızdırırsa iPhone 15 Pro için bu özelliği bekleyebiliriz.

Yorumlar
Zübeyir
Çok iyi kalksın sim kartlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.