Mobil

Snapdragon 8150 detaylanıyor

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm'un yeni amiral gemisi olması beklenen Snapdragon 8150 ile ilgili detaylar belli olmaya başladı.

Snapdragon 8150 detaylanıyor

Mobil işlemci dünyasındaki gelişmeler devam ediyor. Sektörün lideri konumunda olan Qualcomm'un yeni amiral gemisi Snapdragon 8150 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Birçok benchmark testlerinde ortaya çıkan işlemcinin detayları da belli olmaya başladı.

Snapdragon 8150 detaylanıyor

İşlemci ile ilgili en yeni bilgi ise 4 Aralık 2018 tarihinde resmi olarak tanıtılacak olması. Yeni gelen bilgiler arasında işlemcinin çekirdek sayıları ve bunların görevleri de yer alıyor. Buna göre Snapdragon 8150'de 8 çekirdek bulunacak. Bunların dördü güç tasarrufu için üretilen Kyro Silver çekirdekleri olacak. Bu işlemciler 1.8 GHz hızında çalışacak. Kalan çekirdeklerden üçü ise 2.8 GHz hızında çalışacak. Son çekirdek ise 2.4 GHz hızında olacak.

Öte yandan kesin olmamakla beraber önümüzdeki yıldan itibaren hayatımıza girecek olan 5G teknolojisinin de bu işlemci tarafından desteklenmesi bekleniyor. Yeni nesil Snapdragon 8150 işlemcisini kullanan telefonları ise 2019 yılının ilk çeyreğinde piyasada görmeye başlayacağız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.