Mobil

Snapdragon 845'li Galaxy S9 testlerde kaç puan aldı?

Samsung'un yakında tanıtılacak olan amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S9'a ait olduğu iddia edilen GeekBenc sonuçları yayınlandı. Galaxy S9 testlerde kaç puan aldı?


Model numarası gizlemiş bir telefon geçtiğimiz günlerde Geekbench benchmark testine tabi tutuldu. Gizemli telefon, Snapdragon 845 mobil platform, 6GB RAM ve Android 8.0 özellikleriyle geliyor. Bu cihazın Samsung’un bu ayın sonunda resmen ilan edeceği Samsung Galaxy S9 olduğu düşünülüyor. 

2018'in başlamasıyla birlikte bu özelliklerin amiral gemisi modellerde ortak olarak kullanılacağını biliyoruz ancak, Samsung Galaxy S9, Snapdragon 845 kullanan ilk model olacak ve bu, Samsung’un 2018 amiral gemisi telefonu olması ihtimalini biraz arttırıyor. Samsung, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerini 25 Şubat'ta Barselona'daki Samsung Unpacked etkinliğinde  resmen tanıtacak. 

Snapdragon 845 tarafından desteklenen cihaz, GeekBench testinde tek çekirdeklide 2378 puan ve çoklu çekirdeklide 8132 puan elde etti. Samsung Galaxy S9+’ın, Aralık ayında aynı test sonuçları sızdırılmış ve telefonun 2422 ve 8351 puan ile benzer sonuçları elde ettiği görülmüştü. Bu yüzden yeni sonuçlar, Galaxy S9 olma ihtimalini yükseltiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.