Xiaomi Redmi Note 12 Pro hamlesiyle herkesi şaşırttı! Fanlar bile tepki gösterdi!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Redmi Note 12 Pro 4G modelini farklı pazarlarda farklı isimlerle satışa sunabilir.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro hamlesiyle herkesi şaşırttı! Fanlar bile tepki gösterdi!

Akıllı telefon sektörünün en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, aynı anda birçok farklı akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Çinli şirketin son zamanlarda odaklandığı cihazlarının başında ise Redmi Note 12 Pro 4G modeli geliyor.

Bu telefon aslında geçtiğimiz haftalarda satışa sunulan Redmi Note 12 Pro 5G’nin 4G versiyonu. Elbette ki iki cihaz arasındaki tek fark bu bağlantı teknolojisi değil. Ancak yine de cihazların hem tasarım hem de özellik anlamında birbirine bir hayli yakın olduklarını ifade edelim.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro hamlesiyle herkesi şaşırttı! Fanlar bile tepki gösterdi!

Öte yandan bugün ortaya çıkan son dakika bilgisi ise, Redmi Note 12 Pro 4G modelinin farklı pazarlarda farklı isimlerle satışa sunulacağını gösteriyor. Yeni akıllı telefonun model numarasının izini süren ünlü duyumcu Mukul Sharma, Redmi Note 12 Pro 4G modelinin Redmi Note 11 Pro 2023 modeliyle aynı olduğunu belirledi. Bu durumun ise tek bir açıklaması var, Xiaomi aynı telefonu birçok defa yaptığı gibi Çin’de farklı global pazarda farklı bir isimle satışa sunacak.

Ekim ayında satışa sunulan Redmi Note 12 Pro 5G modelinin temel özelliklerini hatırlayacak olursak, gücünü MediaTek Dimensity 1080 yonga setinden alan bu cihaz, işlemci kümesini ise 6GB / 8GB / 12GB RAM ve 128GB / 256GB dahili depolama alanı birimleriyle desteklemişti. Telefonun satış fiyatı ise 269 dolar olarak belirlendi.