Mobil

Sonuçları Açıklıyoruz; teknolojioku.com okuyucuları en iyi kameralı telefonu kendi oylarıyla seçti

En iyi hangi kamerayı seçtiniz merak ediyor musunuz?


Cuma günü sizler için 2 "kör" anket düzenledik. Bunu yapmamızın sebebi siz değerli okuyucularımızın "objektif" olarak yorum yapabilmelerini sağlamaktı. 

Sizde oylarınızla bu habere destek verdiniz ve oldukça fazla katılımlı bir oylama gerçekleştirdik. Öncelikle kazanandan evvel hangi telefon hangi numaralıydı onu açıklamak istiyoruz.

"" haberimizde 

  1. Nuamarada Sony Xperia Z3
  2. Numarada LG G3
  3. Numarada ise Apple iPhone 6 vardı.

Siz değerli okuyucularımızın verdiği oylara göre iPhone 6 açık ara bu oylamada birinci oldu. iPhone 6 "En İyi Video Çeken Telefon" sıralamasında en yakın rakibi LG G3'e bile 2 kat fazla fark attığını belirtelim. Yorumlarda kendiniz de sonuçları sayabilirsiniz. Apple'ın OIS teknolojisi bu güne kadar hiçbir telefonda görmediğimiz kadar düzgün çalışan bir sistem. Kendi OIS donanımını yapan Apple'ın tek kelimyle mükemmel bir iş çıkarttığını söylemek zorundayız. Xperia Z3 ise oldukça başarılı bir video çekimine sahip ama telefonda çok ciddi bir odaklama sorunu mevcut. LG G3 ise yeterli bir video çekim gücüne sahip ama iPhone 6 çıtayı oldukça yukarılara taşıyor.

Sonraki sayfada oldukça merak edilen "En İyi Kameraya Sahip Telefon Hangisi" haberimizin sonucunu bulabilirsiniz. 

"" haberimizde ise 

  1. Numaralı telefon Sony Xperia Z3
  2. Numaralı telefon LG G3
  3. Numaralı telefon iPhone 6
  4. Numaralı telefon ise Oppo Find 7'di

Buradan kazanan ise şu şekilde sıralandı. 

  1. Fotoğraf için okuyucularımızın açık ara LG G3'ü seçtiğini görmekteyiz. Hemen arkasından yine diğerlerine göre açık ara iPhone 6, Xperia Z3 ve Oppo Find 7'nin geldiğini görmekteyiz.1418642590_1.fotograf.png
  2. Fotoğraf için okuyucularımızın seçimleri bu kez iPhone 6'ya kayıyor. Apple birinciliği burun farkıyla alıyor ve iPhone 6'yı açık ara LG G3, Xperia Z3 ve Oppo Find 7 takip ediyor. 1418642653_2.fotograf.png
  3. Fotoğraf için okuyucularımızın yine iPhone 6'yı birinci seçtiğini görmekteyiz. iPhone 6'yı yine LG G3, Xperia Z3 ve son olarak Oppo Find 7 takip ediyor.  1418642740_3.fotograf.png

1. Fotoğraf için kullanılan oy sayısı diğer fotoğraflar için kullanılanın tam 4 katı. Yani siz değerli okuyucularımızın ilk sayfaya bakıp diğer 2 sayfaya bakmadığını üzülerek görmekteyiz. 

Testimizin galibi Apple'ın iPhone 6'sı oldu. Bazı okuyucularımızın "reklam için yapılmış bir haber" dediği bu testin sonucunda bizim farkımızda bile olmayan bir firmanın birinci olması umarım tarafsızlığımız konusunda sizlere de bir cevap olacaktır diye düşünmekteyiz. 

Hiçbir firmaya yada kuruluşa bağımlı değiliz -ki onların ürünlerini öne çıkartalım. Beğenmediğimiz ya da çok beğendiğimiz ürünleri sizlere tüm objektifliğimiz ile yansıtmaya çalışıyoruz. Bu yansıtma çabası içinde bazı okuyucularımızın bizi tarflı olmakla suçlamasını ise şu örnekle açıklamak isteriz. 

Geçtiğimiz günlerde bir haberin altında bir okuyucumuz bizi Samsung taraftarı; bir okuyucumuzun ise Apple taraftarı olmakla suçladığını gördük. Bu durum bizi oldukça sevindirdi; çünkü bu durum bizim ne kadar objektif olduğumuzun göstergesiydi.

Yapılan kör karşılaştırmaya dönersek Apple'ın iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta kullandığı kamera donanımının yazılım ve teknolojisiyle farkını ortaya koyduğunu görmekteyiz.

Tekrar belirtmekte fayda görüyoruz "Sonuçlar bize değil siz değerli okuyucularımıza aittir". 

Herkese Selamlar...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.