Mobil

Sony amiral gemisi testlerde kaç puan aldı?

Sony'nin amiral gemisi telefonu Xperia XZ2 Compact, Geekbench testinde kaç puan aldı?

Xperia XZ2 Compact testlerde kaç puan aldı?

Test platformu Geekbench'in veritabanında bir başka Sony Xperia amiral gemisi daha tespit edildi. Geekbench'te ikinci kez, Japon şirketine ait aynı olan bir amiral gemisi modeli gördük ancak, model numarası son sızdırılan modelden farklı. Aralık sonlarında Geekbench'te tespit edilen cihazın model numarası H8266 idi ve Xperia XZ2 olduğu iddia ediliyordu. Yeni cihazın model numarası 90QB16R ve Xperia XZ2 Compact olabileceği düşünülüyor.

Tam olarak aynı donanım özelliklerine sahip ancak, yeni modelin Geekbench'te elde ettiği puan, Sony Xperia XZ2 olduğu iddia edilen model tarafından elde edilen puandan biraz daha düşük. Tek çekirdekli performanslarda H8266 2393 puan, 90QB16R ise 2367 puan aldı. Çok çekirdeklide ilk varyasyon 8300, yeni 90QB16R ise 8255 puan aldı. Her iki telefon da, Samsung Galaxy S9'da yer alacak olan Qualcomm'un en güçlü sekiz çekirdekli Snapdragon 845 yonga setine sahip. Snapdragon 845, 4 GB RAM ile eşleştirilmiş vebu özellikler son sızıntıları doğruluyor.

Sony amiral gemisi testlerde kaç puan aldı? - Resim : 1

Her iki telefonda da, işletim sistemi olarak Android 8.0 Oreo bulunuyor ve her ikisi de en son Android sürümleriyle piyasaya ilk çıkan Sony akıllı telefonları olacak. Sony Xperia XZ2 ve XZ2 Compact, birkaç gün içinde, Barselona'da yapılacak MWC 2018'de resmen tanıtılacak. Sony'nin amiral gemileri için OmniBalance tasarımından vazgeçtiği biliniyor ve şirket, yeni telefonlarını 18:9 ekranlarıyla tanıtacak. Yeni Xperia XA2 serisi gibi parmak izi okuyucu özelliği muhtemelen öncekilerden farklı olarak arka tarafa yerleştirilecek. XZ2'nin Pro versiyonu, bir telefonda görülen ilk 4K OLED ekranıyla birlikte bu modellere ek olarak gelebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.