Mobil

Sony destek sayfasında Android 4.4 açıklaması

Japon üretici Android 4.4 güncellemesine ilişkin detaylı bir açıklama yayınladı.


Android 4.4’ün yayınlanması ile birlikte güncellemeye ilişkin bir açıklama yayınlayan üreticiler arasında Sony de yer almıştı. Japon üretici güncelleme takvimine ilişkin detaylı bir açıklama yapmasa da, Android 4.4 güncellemesinin hangi modeller için dağıtılacağı belirtilmişti. Bu modeller Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Tablet Z, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 şeklinde sıralanmıştı.

Şimdi de Sony destek sayfasından konuya ilişkin bir açıklama geldi. Söz konusu açıklamalar XperiaBlog sitesinde de yer alırken,  Sony destek sayfası daha önceki modellerin yanına Xperia SP'yi de ekledi. Eğer Xperia SP kullanıcısıysanız ilerleyen süreçte cihazınız Android 4.4 güncellemesine kavuşacaktır.

1385206067_sony.jpg

Sony destek sayfasında Xperia T, Xperia TX, Xperia V ve Xperia ZR modelleri için de bir açıklama yapıldı. Sony bahsi geçen modeller için güncellemenin soruşturma kapsamında olduğunu belirtti. Bu ifade cihazlarda Android 4.4 güncellemesinin verimli çalışıp çalışmadığı test ediliyor anlamı taşıyor.

İlerleyen günlerde konuya ilişkin resmi bir açıklama daha yapılması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.