Mobil

Sony kendi işlemcisini üreteceği iddialarına açıklık getirdi

Sony mobil çipset üretim işine girecek mi? Sony'nin bir numarası iddialara açıklık getirdi.


Geçtiğimiz günlerde DigiTimes tarafından yayınlanan raporda Sony’nin kendi mobil işlemcisini geliştirmek için girişimlerde bulunduğu iddia edildi. Aynı raporda ayrıca LG’nin kendi işlemcisi Nuclun 2’yi 2016’da piyasaya sunacağı bilgisine de yer verildi.

Asya merkezli bir yayıncıya konuşan Sony CEO'su Kazuo Hirai akıllı telefon kategorisinden ayrılacakları yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bir kez daha ifade etti. Hirai ayrıca son günlerde konuşulan Sony’nin kendi işlemcisini geliştirdiği iddialarına da açıklık getirdi. CEO’ya göre Sony mobil çipset geliştirmek için hiçbir planlama içerisinde değil. 

İlginizi çekebilir; 

Mobil kategorisindeki operasyonlarını henüz kâra çeviremeyen Sony  20 yıl sonra Tayvan’da akıllı telefon fabrikası açarak üretim maliyetlerini azaltma yolunda önemli bir adım gerçekleştirdi. Sony ayrıca önümüzdeki yıl daha fazla bölgede ürün portföyünü genişletmeyi hedefliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.