Sony Xperia 1 VI, çok büyük bir değişiklikle gelecek

Sony'nin amiral gemisi serisi Xperia 1 VI, piyasaya sürülmesi beklenen yeni modeliyle radikal bir değişikliğe imza atmaya hazırlanıyor.

Sony Xperia 1 VI, çok büyük bir değişiklikle gelecek

Şirket, sektörde öncü olan 4K ekran çözünürlüğü ve uzun en boy oranını terk etmeyi düşünüyor. Bu hamle, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek ve cihazın genel ergonomisini artırmak amacıyla yapılıyor. Sony'nin bu yeniliği, teknoloji dünyasında yeni bir tartışma başlatmaya aday.

Hatırlarsanız bir zamanlar ülkemizde de oldukça popüler olan Xperia’lar zamanla piyasadan çekildi. Ancak son birkaç yıldır Sony yine bu pazarda söz sahibi olmaya çalışıyor. Sony'nin akıllı telefonlar için benimsediği tasarım dili hakkında ne düşünürseniz düşünün, son birkaç yıl boyunca tutarlı bir dil olduğunu söylemek zorundasınız. Ve görünüşe göre bu durum genel olarak devam edecek - Xperia 1 VI'nın muhtemel Mayıs ayındaki olası çıkışı öncesinde aynı tasarımı koruyacağı ancak iki önemli değişiklik yapacağı söyleniyor.

Sony Xperia 1 VI, çok büyük bir değişiklikle gelecek

İlk olarak, artık 4K ekranı olmayacak. Sony, akıllı telefonlarda 4K'yı zorlayan tek şirketti ve şimdi bunu nihayet bırakıyor olmasından bahsediliyor. Zaten Xperia serisinden daha iyi satan her diğer amiral gemisi cihazda 4K ekran yok ve kimse umursamıyor.

Bir sonraki ve daha dikkat çekici değişiklik, Xperia 1 VI'nın uzun sinematik 21:9 en boy oranını bırakıp 19.5:9'a geçmesi. Böylece, selefinden daha kısa ve daha geniş olacak, yukarıdaki konsept görselleri de bunu göstermeye çalışıyor. Bu, Sony'ye özgü ve işe yaramamış gibi görünen şeylerden biriydi, eğer ne zaman gideceğini merak ediyorsanız, cevap bu yıl gibi görünüyor.

Tabii ki, bu söylenti gerçekleşirse. Bu söylenen değişiklikler mantıklı olsa da, bu bilgilerin doğru olması gerekmiyor. Ne olduğunu görmeyi beklerken, birkaç gün önce Xperia 1 VI, Xperia 5 VI ve Xperia 10 VI için RAM miktarlarının da sızdırıldığını unutmayın.