Vivo Samsung'a meydan okudu; katlanabilir ekranlı telefon işte böyle olur

Sızdırılan bir afişe göre Vivo'nun katlanabilir telefon serisi X Fold 3'ün Çin'deki lansman tarihi açıklandı ve teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı.

Vivo Samsung'a meydan okudu; katlanabilir ekranlı telefon işte böyle olur

Vivo'nun merakla beklenen katlanabilir telefon serisi X Fold 3, yakın zamanda internete sızan bir afişle gündeme geldi. Afişe göre, serinin tanıtımı 26 Mart'ta yerel saatle 17.00'de yapılacak. Söz konusu afişte telefonların ince bir tasarıma sahip olduğu ve yüksek bir dış ekranla geleceği görülüyor. Arka kısımda ise ZEISS markalı üç kamera lensi ve bir LED flaşın yer aldığı dairesel bir kamera modülü dikkat çekiyor. Telefonlar beyaz renk seçeneğiyle sunulacak.

X Fold 3 ve X Fold 3 Pro'nun 6.53 inç büyüklüğünde bir ana ekran ve 8.03 inç büyüklüğünde OLED panelle donatılmış iç ekranla gelmesi bekleniyor. Her iki modelde de ekrana entegre parmak izi tarayıcısı, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, 16GB'a kadar RAM ve 1TB'a kadar dahili depolama alanı bulunacak.

Vivo Samsung'a meydan okudu; katlanabilir ekranlı telefon işte böyle olur

Ayrıca, cihazlarda V3 görüntü işleme yongası da yer alacak. X Fold 3 serisinin 120W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip olacağı söyleniyor. Standart ve Pro modellerin sırasıyla 5,500mAh ve 5,800mAh kapasiteli bataryalarla destekleneceği belirtiliyor. Telefonların kutusundan OriginOS 4 işletim sistemiyle çıkacağı öngörülüyor.

Bu yenilikçi telefonlar, yüksek performanslı donanımları ve şık tasarımlarıyla teknoloji meraklılarının ilgisini çekmeye aday görünüyor. Özellikle gelişmiş kamera özellikleri ve yüksek şarj kapasitesi kullanıcıların beklentilerini karşılayacak nitelikte. Vivo, bu yeni serisiyle katlanabilir telefon pazarında iddialı bir konuma gelmeyi hedefliyor.