Mobil

Sony Xperia Z5'de aşırı ısınma sorunu çıktı!

Sony, Xperia Z5'te aşırı ısınma sorunlarını önleyememiş gibi görünüyor.

Sony Xperia Z5'de aşırı ısınma sorunu çıktı!

Japonya menşeili teknoloji şirketi Sony, geçtiğimiz gün hala devam eden IFA 2015 fuarında görkemli bir basın toplantısıyla Qualcomm Snapdragon 810 işlemcili akıllı telefon modeli Xperia Z5'i tanıttı. Ancak  gelen haberler hem Sony'yi hemde Sony hayranlarını üzecek gibi görünüyor.

Qualcoom'un  Snapdragon 810 versiyonunda aşırı ısınma sorunlarının baş gösterdiği dönemde tespit konusunda sayısız raporlar olmasına rağmen bu işlemcide ısrar etmesi Sony şirketini zor durumda bırakabilir. Zira Snapdragon 810'da hala ısınma sorununun devam ettiği IFA 2015'fuarında sergilenen Sony Xperia Z5 ile tekrar ispat edildi.

1441464991_img20150905174737.jpg

Sony standında Xperia Z5'i test eden kullanıcı kamera arayüzünü kontrol ederken "Aşırı ısınma sonucu kamera uygulaması kapatılıyor" mesajı ile karşılaştı. Kullanıcı sadece kamera uygulamasının genel bir arayüzü kontrol ettikten sonra, mevcut çeşitli kamera seçeneklerine baktığını ve çok hoş olmayan bu mesajla karşılaştığını belirtti. Ayrıca telefonun aşırı ısınmasına neden olabilecek hiç bir eylemde bulunmadığını söyleyen kullanıcı cihazı zorlu 4K video kaydetme seçeneğini kullanmadığını anlattı.

Yani basitçe söylemek gerekirse kullanıcı, kamera uygulamasının hiçbir belirgin nedeni olmadan kapatıldığını söylüyor. Bu iddialar ne kadar doğru bilemiyoruz ancak görselden de anlaşılacağı gibi Snapdragon 810'da hala aşırı ısınma sorunları devam ediyor. Bu konuda Sony ve Qualcomm'dan Xperia Z5 noktasında gelebilecek açıklamalar merak ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.