Sony, yeni modelinde çok daha iyi bir kamera kullanacak

Akıllı telefon sektöründe rakiplerinin epey gerisinde kalan Sony, Xperia 1 VI modeliyle bu durumu en azından kamera açısından telafi etmek istiyor.

Sony, yeni modelinde çok daha iyi bir kamera kullanacak

Mayıs ayında Sony, en yeni Exmor T kamera sensörü ve Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılmış Xperia 1 V amiral gemisi akıllı telefonunu tanıttı. Şimdi şirketin 2024 başında bir halef model üzerinde çalıştığı söyleniyor ve bu yeni cihazın bazı ilginç kamera yükseltmeleriyle donatılmış yeni bir yonga seti ile gelmesi bekleniyor.

SonyXperia subreddit'inde bir duyumcu, yaklaşan Sony Xperia 1 VI'nin MWC 2024'te tanıtılacağını iddia ediyor. MWC 2024, 26-29 Şubat tarihleri arasında Barselona'da düzenlenecek. Akıllı telefonun, Qualcomm'un 24 Ekim'de piyasaya sürmeyi planladığı Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle geleceği tahmin ediliyor.

Sony, yeni modelinde çok daha iyi bir kamera kullanacak

Sızdırılan bilgilere göre, Xperia 1 VI'nin büyük bir sensöre sahip 6x yakınlaştırmalı bir kamera ile donatılması bekleniyor. Bu, telefonun yaklaşık 140mm'ye kadar yakınlaştırma yapmasını sağlayarak, diğer telefonlarda yaygın olan 125mm veya 5x yakınlaştırmayı geride bırakıyor. Ayrıca kamerada Sony'nin Clear Image Zoom teknolojisinin de yer alması bekleniyor, bu da yakınlaştırılmış fotoğrafların kalitesini artırabilir.

Ek olarak, Sony'nin yeni amiral gemisi telefonu için daha çevre dostu ambalaj kullanmayı planladığı da duyumlar arasında. Ancak bu bilgilerin doğruluğu henüz teyit edilmemiş olup, kaynak belirtilmemiştir. Bu nedenle, okuyucuların bu bilgileri dikkatli bir şekilde değerlendirmeleri ve doğrulama için daha fazla güncelleme beklemeleri önerilir.