Sony’den Xperia Cyber-shot ve Xperia Walkman geliyor

Sony, geçtiğimiz yılların efsane serilerini Xperia ailesi içerisinde tekrar yaşatacak.

Sony’den Xperia Cyber-shot ve Xperia Walkman geliyor

Mobil dünyasına sunduğu Xperia Z ve Xperia Tablet Z’in yanı sıra, orta seviyede konumlandırılan Xperia SP ve Xperia L ile iddialı bir giriş yapan Sony, görünüşe bakılırsa yeni ürünlerine yılın ikinci yarında da devam edecek.

Bir zamanlar Cyber-shot kameralı telefonların yanı sıra müzik tutkunları için oluşturduğu Walkman serisi telefonlar ile sıkı bir kullanıcı kitlesi edinen Sony, iddiaya göre yılın ikinci yarısında söz konusu serileri, Xperia ailesi içerisinde konumlandıracak. İddialara göre Xperia Cyber-shot, Nokia’nın PureView 808 modelinde olduğu gibi oldukça büyük bir sensöre sahip olacak. Yüksek kalitede çekimler sunması beklenen telefon, aynı zamanda diğer teknik özellikleriyle de göz dolduracak. Carl Zeiss lense sahip olacağı belirtilen telefon için yılın ikinci yarısı işaret ediliyor.
1364624704_sony-ericsson-cyber-shot-5-mp-camera-phone1.jpg

Xperia Walkman’da 5-inç ekran boyutuna sahip olacak. Bir dönem kullanıcılar arasında efsaneleşen seriye tekrar hayat vermesi beklenen Sony, yeni telefonunda Beats Audio’da olduğu gibi ses yükseltici bir amplifikatör kullanacak. Donanımsal olarak sunulan desteğin yanı sıra destek yazılımsal olarak da yer bulacak. Yine Xperia Cyber-shot modelinde olduğu gibi, Japon üretici müzik ve kamera yeteneklerini üst seviye de sunmanın yanı sıra, diğer detaylarla da göz doldurucu teknik özellikleri kullanıcıların beğenisine sunacak.
1364624868_sony-ericsson-walkman-w705-phone.jpg