Mobil

Tabletlerin 5 yıl ömrü kaldı!

BlackBerry CEO'sundan ilginç açıklamalar geldi!

Tabletlerin 5 yıl ömrü kaldı!

Tabletlerle arası hep açık olan BlackBerry CEO’su Thorsten Heins önemli bir iddiada bulundu. Şu sıralar mobil dünyasında tablet popülerliği dikkate alındığında ve deyim yerindeyse PC’nin pabucunu yavaş yavaş dama atan tabletlerin 5 yıl içerisinde miadını tamamlayacak değerlendirmesinde bulunmak ilginç bir açıklama olsa gerek. Heins’e göre önümüzdeki beş yıl içerisinde tablet kullanımını gerektirecek özel bir durumun oluşmayacağı ve iş yerlerinde daha büyük ekranlı cihazların kullanımına geçileceğini bildirdi.
1367347000_thorsten-heins-007.jpg

Ocak ayı içerisinde Z10 ve Q10 akıllı telefonlarını kullanıcıların beğenisine sunan BlackBerry başarısız geçen tablet serüveninden sonra şu sıralar akıllı telefonlara yoğunlaşmış durumda. Son dönemlerin en popüler cihazları arasında yer alan tabletlerin gün geçtikte daha fazla satış elde ettiği ön görüldüğünde önümüzdeki 5 yıl içerisinde hiç de yok olacak gibi görünmüyor.

Yorumlar
iskender
bu cingöz bizim bilmediğimiz bir şeyleri mi bi biliyo acaba böyle konuştuğuna göre...
Cevapla
ken
Ben tam anlamı ile kedinin ulaşamayacağı ete mundar demesi gibi birşey tabletlerin ilerde daha az talep göreceğini hiç sanmıyorum tersine, daha çok talep görecektir. kitap gazete dergi takibi için bile tablet son derece gerekli bir hal almaktadır. kullanımı kolay her yaştan insanın her türlü ihtiyacını içinde bulabileceği pratik ve güzel bir cihaz tablet. çamur atmış izi kalsın diye:-)
Cevapla
Misafir
Nasredin hoca hesabı "Ben zaten eşekten inecektim" der gibi... Telefonları da başarısız olsaydı , akıllı telefona kaç yıllık ömür biçerdi acaba :)
Cevapla
HeykeliÖpülecekAdam
Sanırım bu tablet derken bulaşık makinalarina atılan tabletlerden bahsetmiş.İlerde daha iyi bulaşık makinaları çıktığında tablete ihtiyaç duymadan yıkayabilen makinalar hımm bak bu olabilir.Yoksa bizim bu kullandığımız dokunmatik bilgisayardan bahsetmiyordur.Neden blackberry de olduğun anlaşılıyor geleceği göremeyen adam
Cevapla
ali
Tabletler kaat gibi olacak.icine windows,linux,mac yuklenebilecek.masa ustu donanimlarini tasiyacak.hatta yapmislardir ama kime satilsin 1milyn dolar filandir.yani tablet bitmez dahada gelisir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.