Mobil

Tam düştü derken akıllı telefon fiyatları tekrar artıyor!

Akıllı telefon fiyatları tam düşmeye başlamışken tekrardan yükselme eğilimine girdi. İşte detaylar.


Akıllı telefon pazarında sular durulmuyor. Malum koronavirüs sürecinde teknoloji pazarındaki hemen her ürünün fiyatı artmıştı. Nitekim akıllı telefonlar da bu ürünler arasındaydı.

Özellikle Türkiye’de fiyat artışları hayli sert oldu. Ülkemizde 1400 TL bandında satılan orta segment modellerin fiyatları bir anda 2000 TL üzerine çıkmıştı. Yeni gelen orta seviye modeller ise 3000 TL bandından ülke pazarına giriş yaptı.

Neyse ki normalleşme süreciyle birlikte telefon fiyatları da düşmeye başladı. Özellikle orta segment seviyesindeki modellerin tekrardan 3000 TL altına inmesiyle pazar da hayli hareketlenmişti. Fakat bu fiyat düşüşleri çok uzun sürmedi. Dilerseniz konu ile ilgili tüm detayları aşağıdaki TeknolojiOku-Yorum videomuzdan izleyebilirsiniz.

Tam düştü derken akıllı telefon fiyatları tekrar artıyor!

Hali hazırda fiyatı 3000 TL altına düşen orta seviye modellerin fiyatı tekrardan artmaya başlamış durumda. Muhtemelen bu artışı tetikleyen en önemli etken döviz kurlarının ani bir şekilde artması oldu. Malum, uzun süredir 7TL’nin altında seyreden dolar kısa bir süre önce 7.3TL seviyelerine kadar yükseldi.

Doğal olarak bu durum ülkemizdeki akıllı telefon fiyatlarına da yansımış durumda. Belki önümüzdeki dönemde fiyatlar tekrardan normale dönebilir. Lakin kısa vadede telefon fiyatlarının düşmesi pek de mümkün görünmüyor. Tabi ki yine de kurlarda yaşanacak olan düşüşler telefon fiyatlarını da düşürecektir.

Yorumlar
Antonyus
İki ay önce dolarmı yükseldi fiyatlar fırladı yemeyin milleti fırsatcılık bu hep bir bahane üç ay önce 125o tl ye aldığım telefon şimdi 2500 bir anda degil kademeli olarak kitlediler
Cevapla
Vefaist
2 ay önce özel vergi düzenlemesi oldu fiyatlar nu nedenle arttı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.