Mobil

Taposé ile iPad ekranı ikiye ayrılıyor!

Microsoft'un bundan yaklaşık iki yıl önce geliştirdiği Courier tablet konsepti Taposé iOS uygulaması aracılığıyla iPad'de.


Microsoft'un bundan yaklaşık iki yıl önce geliştirdiği ve bir süre üzerinde çalışıp daha sonra iptal ettiği Courier tablet konsepti Taposé adı verilen bir iOS uygulaması aracılığıyla iPad'de hayat bulacaktı.

1333292588_tapose-ipad-multitasking-split-screen-0.jpg
Ama bu uygulama Apple'ın hoşuna gitmemişti. Geçtiğimiz yılın başlarında detayları verilen Tapose uygulaması iPad'in ekranını yatayda ikiye bölüyordu. Bir yarısı tarayıcı olarak kullanılabilirken, diğer yarısı da başka uygulamalara ve bir dijital deftere yer açmak için kullanılabiliyordu.

1333292622_tapose32812.jpg

Apple karar değiştirmiş olacak ki şu an App Store'dan indirilebiliyor. Tapose uygulaması, baktığınız içerik için size geniş bir görüş sağlıyor. Kelime işlemcisini kullanarak yazı yazmanız, el yazınızla notlar almanız, çizim yapmanız, fotoğraflarınıza bakmanız ve uygulama ile beraber gelen dahili araçları çalıştırmanız mümkün. Üyelik yoluyla bulut erişimi sunan Tapose, sanal not defterinizin sayfalarına hatırlatma notları yapıştırmanıza bile izin veriyor.

1333292668_tapose.jpeg

Tapose'u denemek istiyorsanız, App Stroe'dan 2.99 dolara temin edebilirsiniz. Uygulama size Courier tablet hissini yaşatmayı başarıyor. Ancak uygulama ile ilgileniyorsanız, uygulama henüz Microsoft'un dikkatini çekmemişken çabuk davranmanız gerekebilir. Uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

Ayrıntıları videoda görüntülü olarak izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.