Telefonların batarya süresini uzatmak bu adımlarla mümkün!

Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarının başında gelen şarj sorununu minimuma indirmek, atacağınız birkaç adımla mümkün.

Telefonların batarya süresini uzatmak bu adımlarla mümkün!

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonlar, düşük batarya performansları ile kullanıcıları mutsuz edebiliyor. Ancak şarj sorununu minimuma indirmek, atacağınız birkaç adımla mümkün.

Telefonların batarya süresini uzatmak bu adımlarla mümkün!

Akıllı telefonlarımızı hayatımızın pek çok alanında ve bir çok anında aktif bir şekilde kullanıyoruz. Bu cihazlar sayesinde gün içindeki birçok işimizi kolayca halledebiliyoruz.

Ancak şöyle bir gerçek var ki; ihtiyaç haline gelen akıllı telefonlarımız elbette ki kusursuz değiller. Tahmin edeceğiniz gibi bu cihazlarımızın düşük batarya performansları bu kusurların en başında geliyor.

Telefonların batarya süresini uzatmak bu adımlarla mümkün! - Resim : 1

Elbette son dönemlerde hızlı şarj teknolojisi ile ilgili önemli gelişmeler mevcut. Örneğin, Vivo, Şangay'da devam eden MWC 2019 etkinliğinde 120w hızlı şarj teknolojisini duyurmuştu. Realme X50 Pro ise yüzde 100 şarj seviyesine 30 dakikada ulaşıyor olduğunu duyurmuştu. Yine geçtiğimiz Oppo ise yeni tanıttığı hızlı şarj teknolojisi ile 125W'lık güç desteği sunacak olduğunu ve bu sayede artık telefonların sıfırdan, tam şarja ulaşması yalnızca 20 dakika sürecek olduğunu duyurmuştu.

Ancak halihazırda kullanıyor olduğumuz telefonlarımızı uzun süreli kullanabilmek için düzenli ve verimli bir şekilde şarj edebilmemiz şart. Peki bu nasıl olacak?

İşte telefonlarınızın batarya süresini uzatmak için uygulamanız gereken adımlar;

 

  1. Orjinal şarj cihazı kullanın.
  2. Bataryanızı kritik düzeylere düşürmeyin.
  3. Telefonunuzu güncel tutun.
  4. Ekran Parlaklığınızı gerekli değil ise düşük tutun.
  5. Telefonunuzun yüksek sıcaklıklarda bulunmamasına dikkat edin.
  6. Gereksiz uygulamaları kapatın.
  7. Gerekli değil ise titreşimi kapatın.
  8. Güvenli batarya programları kullanın.
  9. Ayda bir defa pili boşaltın (bazı marka-modeller bunu tavsiye etmiyor)
  10. Akıllı telefonunuz uzun süreli şarjda kalabilir (Yeni modellerde telefonunuzun tam şarj olması durumunda elektrik bağlantısını otomatik kesiyor)