Mobil

Telefonunuzun şarjı hiç bitmesin!

Bu yöntemle telefonunuzun şarjı yolda bile bitmeyecek.


Özellikle ülkemizde bisiklet kullanımı oldukça fazla.  Bisiklet binmek ise çoğu kişi için vazgeçilmez bir tutkudur. Sağlık açısından da çok faydalı olan bisiklet, artan yakıt fiyatları nedeniyle de ulaşım popüler bir araç konumunda.

Şu günlerde doğal olaylardan enerji üretmek projeleri bir hayli çoğaldı.Şimdide  bisiklet  tekerlerinin enerjisinden faydalanmak için bir cihaz icat edilmiş. BikeCharge Dynamo isimli bu aygıt sayesinde bisikletinizle yol aldıkça elektronik cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

1344844075_url.jpg

Özelliklerine göre bu cihaz çoğu markanın akıllı telefonuyla uyum içerisinde çalışabiliyor. Ortalama 2 veya 3 saatlik pedal çevirerek bir cihazı şarj etmeniz mümkün. Su geçirmez özellikte olan BikeCharge Dynamo, özel tasarımı sayesinde bisiklet kullanıcısına hiçbir ek kuvvet gerektirmiyor.

Zaten bisiklet ile yolculuk yapanlar için bu icat uygun olabilir. Ancak bisikleti çok kullanmayan kullanıcıların sırf telefon şarjı için bisiklet süreceğini sanmıyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.