Telekom devinin CEO'su ayrılık kararı aldı

NBCUniversal CEO'su Jeff Shell, Comcast’ten ayrılıyor. Telekom devi sürpriz duyuruyu pazar günü yaptığı kısa ve öz bir basın açıklamasında yaptı.

Telekom devinin CEO'su ayrılık kararı aldı

Uygunsuz davranış şikayetiyle başlatılan bir soruşturmanın ardından Comcast, görevinden istifa etmesi gerektiğine dair Shell ile "karşılıklı" bir karara vardığını söyledi.

Shell yaptığı ortak açıklamada “Bugün NBCUniversal'ın CEO'su olarak son günüm. Şirket içinde, bir kadınla uygunsuz bir ilişkim oldu ve bundan büyük pişmanlık duyuyorum" dedi. "Comcast ve NBCUniversal meslektaşlarımı hayal kırıklığına uğrattığım için gerçekten üzgünüm, onlar sektördeki en yetenekli insanlar ve son 19 yılda onlarla çalışma fırsatı bir ayrıcalık oldu."

Telekom devinin CEO'su ayrılık kararı aldı

Comcast, Shell'in halefini henüz belirlemedi. Variety tarafından paylaşılan bir notta, Comcast CEO'su Brian Roberts ve Başkan Mike Cavanagh, çalışanlara bu haberi verdikleri için "hayal kırıklığına uğradıklarını" söylediler. “Bu şirketi bir dürüstlük kültürü üzerine kurduk. Burada birbirimize nasıl davrandığımızdan daha önemli bir şey yok. Güvenli ve saygılı bir iş yeri yaratabilmek için liderlerinize güvenebilmelisiniz” diye yazdılar. "İlkelerimiz ve politikalarımız ihlal edildiğinde, burada yaptığımız gibi uygun önlemi almak için her zaman hızlı hareket edeceğiz."

Shell, Comcast'e 2004 yılında katılmış ve 2020'de NBCUniversal'ın CEO'su olmuştu. Aynı yıl, Peacock'un lansmanını denetlemişti. Shell akış hizmetini karlı hale getiremeden NBCUniversal'dan ayrılmış oldu. Yılın başında Comcast, yatırımcılara 2022'nin son üç ayında beş milyon ücretli abone eklediğini açıklamıştı. Ancak aynı dönemde şirket, hizmeti işletirken yaklaşık 1 milyar dolar kaybetti.