Mobil

Terzioğlu: Taksit düzenlemesinin uzatılması ekonomiyi canlandıracak

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu, cep telefonu taksit düzenlemesinin uzatılmasının, ekonomideki canlılığı sürdüreceğini belirtti.

Terzioğlu: Taksit düzenlemesinin uzatılması ekonomiyi canlandıracak

Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke Ve Kurallar Hakkında Yönetmelik” Kasım 2018 tarihinde değiştirildi. Yapılan değişikliğe göre, Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmeliğin 12/B maddesinde yer alan "cep telefonu, tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz" ibaresi "tablet ve bilgisayar alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasına kadar olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 12 ayı, fiyatı 3 bin 500 Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vadesi 6 ayı aşamaz" şeklinde yeniden düzenlenmişti. Bununla beraber, “12/B maddesinin ikinci fıkrasında fiyatı üç bin beş yüz Türk lirasının üzerinde olan cep telefonu satışlarında altı ay olan taksitlendirme süresi 31/1/2019 tarihine kadar on iki ay olarak uygulanır.” geçici maddesi eklenerek tüm cep telefonları satışlarında 31/1/2019 tarihine kadar 12 ay taksitli yapıya geçilmişti.

Kaan Terzioğlu: taksit düzenlemesinin uzatılması ekonomiyi canlandıracak

Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m- TOD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu, ”Ticaret Bakanlığı’nın söz konusu düzenlemesi sektörde istihdam azalmasının önüne geçerek yeniden canlanmayı da beraberinde getirdi. Mobil iletişim sektöründeki sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla diğer sektörlerde olduğu gibi, taksit düzenlemesinin en azından 2019 yıl sonuna kadar devam etmesini arzuluyoruz” dedi.

Yorumlar
Doktor1
Taksit yerinde üç-dört tane vergileri kaldırmalı...!!!
Cevapla
yorumcu
Devlet aldığı vergiyi (kârı) düşürsün. Vatandaşın cebinden alınan vergi inanılmaz boyutlardadır. Hemen hemen herşey de böyle. Cep telefon taksidini 6 yada 12 yapmak bu sektörü iyice yerin dibine sokar cünkü vatandaş 6 yada 12 aylık parayı bu işe ayırmak istemez.
Cevapla
Can
Taksit değil önce fiyatları düşürün ardindanda adamlını alım gücü olması Kasım
Cevapla
Ramazan Erol
Dolandırıcı operatörlerin salyaları akıyor madem öyle taksit yasağı komple kalksın telefon fiyatları en az %30 ucuzlar
Cevapla
Duyarlı
Satışları arttırmak istiyorsanız taksitten ziyade fiyatları düşürün. Araba alır gibi telefon fiyatımı olur yaa,iyiki çinli üreticiler var...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.