Mobil

Tim Cook'dan Android kullanıcılarına çağrı!

Apple CEO'su Tim Cook Android kullanıcılarına bir duyuruda bulundu. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Tim Cook'dan Android kullanıcılarına çağrı!

Android ve iOS kullanıcıları arasındaki çekişme yıllardır devam ediyor. Bu çekişme uzun bir süre daha gündemde olmaya devam edecek gibi duruyor. Google geçtiğimiz günlerde bir reklam kampanyası başlattı. Bu kampanya temelinde Apple'ı Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) standardını benimsemesi için teşvik etmeyi hedefliyor. Ancak Apple CEO'su Tİm Cook'a göre böyle bir senaryo pek mümkün değil.

Tim Cook'dan Android kullanıcılarına çağrı!

Tim Cook'dan Android kullanıcılarına çağrı! - Resim : 1

Cook, 2022 Kod Konferansına Laurene Powell Jobs, Jony Ive ve gazeteci Kara Swisher ile birlikte katıldı. Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un iMessage'a dahil edilen RCS standardı hakkında ne düşüneceği sorulduğunda Cook, "Kullanıcılarımızın bu noktada buna (RCS) çok fazla enerji harcamamızı istediğini sanmıyorum" ifadelerini ekledi. 

Farklı bir gazeteci tarafından gelen bir soru, Apple telefonları tarafından halen kullanılan SMS standardının dezavantajları nedeniyle iPhone'u ile Android telefonu arasında yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar gönderilememesi durumunu sundu. Tim Cook basitçe “Annenize bir iPhone satın alın” diyerek yanıt verdi. Bu yanıt, Apple'ın yakın zamanda RCS'yi benimseme planı olmadığını ve iOS ile Android kullanıcıları arasındaki mesajlaşmayla ilgili sorunların devam edeceğini gösteriyor.

Problem temelinde iPhone ve Android cihazlar arasında fotoğraf alışverişinde istenen kalitenin sağlanamaması, ancak görünüşe göre Apple bu durumu şu anda pek dert etmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.