Mobil

Türk Telekom kullanıcı hayatını kolaylaştırdığı için ödül aldı!

Türkiye'nin telekomünikasyon sektöründeki önemli isimlerinden Türk Telekom, kullanıcılarının hayatını kolaylaştırdığı için iki ödül birden aldı.

Türk Telekom kullanıcı hayatını kolaylaştırdığı için ödül aldı!

Türk Telekom’un görme engellilerin hayatını kolaylaştırmak için geliştirdiği EyeSense uygulaması, MarTech Ödülleri 2020’de “Telekomünikasyon Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı" ve “KSS’de En İyi MarTech Kullanımı” kategorilerinde altın ödül kazandı.

Türk Telekom’un, görme engelli bireylerin hayatlarını güvenli şekilde kolaylaştırmak ve onları günlük yaşamın içine daha çok katmak için geliştirdiği mobil uygulaması EyeSense, MarTech Ödülleri 2020’de iki altın ödüle layık görüldü.

EyeSense, pazarlama konusunda faydalanılan teknolojileri ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımını ödüllendiren MarTech Ödülleri 2020’de “Telekomünikasyon Sektöründe En İyi Teknoloji Kullanımı" ve “KSS’de En İyi MarTech Kullanımı” kategorilerinde ödüllendirildi. İstanbul Grand Pera Taksim’de gerçekleştirilen törende ödülleri Türk Telekom adına Bireysel Segment Ürün ve Servisler Direktörü Muhammed Ziyad Varol aldı.

Görme engelli kullanıcılar, EySense ile selfie çekiyor, nesneleri tanıyor

EyeSense, sunduğu sesli komutlar yardımıyla görme engelli kullanıcıların selfie çekmesine yardımcı olarak, onların herkes gibi sosyal medyada yer alabilmelerini sağlıyor. Bununla kalmayan uygulama, “Nesne Tanıma” özelliği sayesinde anahtar, cüzdan gibi nesneleri bulmakta zorluk çeken görme engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırıyor.

Telefon kamerasının doğrultulduğu alandaki renkleri tanımlayarak sesli yönlendirmeler yapan EyeSense uygulaması, kıyafetlerinin rengini seçmek veya etraflarındaki objelerin rengini öğrenmek isteyen görme engelli bireylere yardımcı olarak onların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Yorumlar
Fuat
Sizin yüzünüzden eşimle her gün tartışıyoruz sebebi kesintisiz hizmet diyorsunuz evet kesintisiz hizmet doğru ama sorun şu ki hiç bağlanmıyor sayın yöneticiler konuşacağıniza bir hizmet
Cevapla
sefser
Telekom benim cok ama cok bela okumami almisti . Bunlarin ne servislerini ne hizmetlerini birdaha asla ama asla kullanmam. Bak hala hatirladikca bela okuyorum. Beceriksizler. Müsterileri oradan oraya yönlendirmekte ve cözüm üretememekte kesin ve kesin ödül almalilar.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.