Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi için resmi açıklama

Xiaomi Mi A3 için yayınlanan Android 10 güncellemesinin geri çekilmesi üzerine Çinli üreticiden resmi açıklama geldi. İşte konu hakkındaki detaylar.

Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi için resmi açıklama

Ülkemizde de hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Xiaomi geçtiğimiz günlerde popüler modeli Mi A3 için Android 10 güncellemesini yayınlamıştı. Fakat güncelleme yayınlandıktan kısa bir süre sonra geri çekilmişti.

Bunun üzerine Xiaomi Mi A3 kullanıcıları duruma tepki göstermişti. Yaşanan bu gerginlik üzerine Xiaomi Türkiye cephesinden bir açıklama geldi.

Xiaomi Mi A3 Android 10 güncellemesi için resmi açıklama

Xiaomi Türkiye tarafından bize ulaştırılan elektronik postada şu ifadelere yer verildi.

“Xiaomi olarak Mi A3 kullanıcılarımızın telefonlarını Android 10'a yükselttikten sonra bildirdikleri sorunların farkındayız. Ekiplerimiz şu anda bu sorunların çözümü üzerinde çalışıyorlar. Mart ayı içerisinde tüm Mi A3 kullanıcılarına bir OTA güncellemesi sunmayı hedefliyoruz.”

Görünen o ki Mi A3 kullanıcıları Mart ayı içerisinde sorunsuz bir Android 10 sürümüne kavuşacaklar.

Herşeyi bir kenara bırakırsak Xiaomi’nin güncellemeler söz konusu olduğunda kullanıcılarını üzmeyen isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla güncellemenin mevcut hatalardan ötürü geri çekilmesi de hayli normal bir durum.

Dilerseniz Android 10 güncellemesi alacak olan tüm Xiaomi modellerine aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz. Şunu da dip not olarak hatırlatalım. Önümüzdeki günlerde pek çok Xiaomi modeli Android 10 desteğine kavuşmuş olacak.