Mobil

Türk Telekom kullanıcılarını sevindirecek anlaşma

Türk Telekom yatırımlarına devam ediyor. Şirketin yaptığı son anlaşma özellikle doğa tutkunlarını çok sevindirecek.


Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türk Telekom genişleme tarafındaki anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Türk Telekom tarafından yapılan yeni anlaşma özellikle doğa ve çevre tutkunu kullanıcıların çok hoşuna gidecek.

Konu ile ilgili Türk Telekom’dan yapılan basın açıklamasında şu satırlara yer verildi.

Türk Telekom, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden yatırımlara imza atarken, karbon emisyonunu sistematik olarak azaltan, enerji verimliliğine destek sağlayan yatırımlarına ve optimizasyon çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.

Türk Telekom bu çevreci vizyonuna paralel olarak; başta enerji verimliliği projeleri ve sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde Avrupa Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti LIBOR + 2.85% olan anaparası vade sonunda tek seferde ödenmek üzere 6 yıl vadeli 100 milyon USD tutarında bir kredi anlaşması imzaladı.

“Uluslararası finans kuruluşlarının güvenini gösteren gelişme”

Türk Telekom Finans Genel Müdür Yardımcısı Kaan Aktan yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilirlik politikamızın bir parçası olarak, enerji verimliliği başta olmak üzere çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz. Sürdürülebilirliğin evrensel ilkelerini iş modelimize, stratejilerimize ve kurumsal karar alma süreçlerimize de tam olarak entegre etmeyi planlıyoruz.

Bu alandaki hedeflerimize EBRD gibi bir iş ortağı ile ilerlememiz vizyonumuzun doğruluğunu tescilleyen aynı zamanda uluslararası finans kuruluşlarının şirketimize ve ülkemize güvenini gösteren bir gelişme. İmzalanan bu anlaşma EBRD ile olan güçlü ve uzun soluklu işbirliğimizi daha da pekiştirecek” dedi.

Türk Telekom’dan çevre dostu projeler

Enerji verimliliğini artırmak amacıyla şu ana kadar birçok projeyi hayatı geçirdiklerini belirten Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, “Hızla artan müşteri sayısına ve bant genişliğine rağmen, sabit ve mobil şebekede elektrik tüketimlerini uzun yıllardır başarılı bir şekilde olumlu yönde yönetiyoruz. Baz istasyonu, sistem odası gibi enerji tüketimi gerektiren ekipmanları daha düşük enerji tüketen modellerle değiştirdik.

Baz istasyonlarında, doğaya dost klima gazı kullanmaya ve belirli bölgelerdeki baz istasyonlarını yüksek verimlilikte çalışan modellerle değiştirmeye başladık. Projelerimiz pandemi koşullarına rağmen hızlı bir şekilde devam ediyor.

Çalışmalarımızla birçok global kuruluşun da raporlarında yer alıyoruz. Örneğin, Küresel e-Sürdürülebilirlik Girişimi GeSI’nin verilerine göre, Türk Telekom sabit ve mobil şebekesi ile dünyada elektrik tüketimini azaltan nadir operatörlerden biri konumunda. Ayrıca, şirketlerin iklim değişikliği risklerini küresel çapta raporlayan Karbon Saydamlık Projesine de (CDP) dâhiliz.

EBRD ile sağlanan finansman anlaşması, başarılı bir şekilde uygulamaya devam ettiğimiz enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarımızın artarak devam etmesi açısından son derece önemli” dedi.

Yorumlar
Musa
Türk Telekom yurdun bir çok yerin de ÇEKMİYOR .
Cevapla
Necla Mengü
6 aydır daha bir Türk Telekom internet gelip bağlayamadı hala bekliyoruz daha neyin reklamını yapıyorlar anlamıyorum
Cevapla
Ahmet
Konyanın göbeğinde bile çekmiyor nede köyde millet aya çıktı Türk telekom yaya galdı ne şehirde nede köyde çekim yok 50 60 tl pakete 3 5 gb veriyorsunuz tam bi soyguncusunuz önce bi adam gibi vericiler kurun köylere şehirlere
Cevapla
muhittin
her mahalleye fiber istiyoruzzz
Cevapla
Meral
Ben çok memnunum türk Telekom dan iyiki kurtuldum türcelden 1 GB internete 50 TL her ay fatura ödüyordum şimdi çok rahatım her yerdede çekiyo seni seviyorum türk Telekom ☺️🤗
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.