Mobil

Turkcell aboneleri ücretsiz Hotspot nasıl yapabilir?

Turkcell'in aldığı kararla cepte internet paylaşımı yani hotspot özelliği bugünden itibaren ücretli oldu. İşte ücret ödememek için yapmanız gerekenler.


Turkcell'in aldığı bir kararla 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren mobil data paketlerini başka cihazlarla paylaşmak ücretli hale geldi. Hotspot adı verilen bu özelliği ücretsiz olarak kullanmanın yolu da bulunuyor. Turkcell'in Hızlı Giriş adını verdiği özelliği kullandığınızda cepte mobil paylaşım için ücret ödemiyorsunuz. Ancak bu işlemi yapmadan internet paylaşımı yaparsanız 9 TL ödemeniz gerekiyor. 

Turkcell aboneleri dikkat: Hotspot ücretli oldu!

Bu yüzden eğer Turkcell abonesiyseniz ve cepten internet paylaşımı yapacaksanız öncelikle Hızlı Giriş sistemini kullanmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli:

  • Cep telefonununuz Ayarlar bölümünden 'Kişisel Erişim Noktası' menüsünü açın.
    Bu işlemi yaptığınızda size kısa mesaj gelecek.
  • Bu mesajın içinde bir link yer alıyor. Bu linke 10 dakika içinde tıklamanız gerekiyor.
  • Linke tıkladığınızda açılan sayfada Hızlı Giriş menüsünü göreceksiniz. Buraya cep telefonunuzu yazmanız gerekiyor.
  • Bu işlemin ardından açılan ekrandan onay verip yeni bir kısa mesaj ile gelen şifreyi girmeniz yeterli olacak.

Bu işlemleri yaptıktan sonra hotspot hizmetini ücretsiz olarak kullanmaya başlıyorsunuz. Eğer bu işlemi yapmazsanız 9 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Bu işlem sadece Turkcell aboneleri için geçerli olduğundan Türk Telekom ve Vodafone abonelerinin özel bir işlem yapmasına gerek yok. Bu iki operatör için hotspot yani mobil internet paylaşımı ücretsiz olarak kullanılıyor.

Yorumlar
Viki
Artık bu kurnazlıklara dayanamadım. Kendime ait 2 hattımı (iş ve özel), annemin kullandığı bana ait 1 hattımı Vodafone'a taşıdım.
Cevapla
sıradan
Anlayamadığım nokta bu askıya alındı veya alınmadı devam ediyor bunu pek bilmiyorum. Ama senaryo olarak bana çok doğru yöntem gelmedi. Paylaşmak için bir sisteme kayıt olman gerekiyor olmazsan yaptırırım uygularım ver 9 tl yi al sana 2 gb demek ne kadar mantıklı bilemedim. Ayrıca bu internet normal paket kullanımı kullanılmıyorsa tamamen işlevsiz zaten telefonu modem olarak kullanınca saatlerce kullanmazsın işini hal eder çıkarsın mümkün oldukça çoğu kullanıcı kaçınır bence
Cevapla
Ömer
Ben ve şirketteki yüz kişi hatları vodafone taşıdık zarar eden turkcell biz değil
Cevapla
AK66
Şu 100 kisinin yarisinin ismini bi saysana
Uğur
Turkcell müşteri hizmetleriyle görüştüm bu ücret olayı askıya alınmış hiç bir şey yapmaya gerek yok ücrette almayacaklar
Cevapla
Uğur
Tüketicilerin güvenliği için yapmış (yersen). Yeni para yolma yönteminden başka bir şey değil
Cevapla
serefli1
aynen
cemalettin
ama 9 tl aliyor ve 2 gb veriyor
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.