Mobil

Turkcell hotspot için 'şimdilik' ücret almayacak!

Turkcell'in hotspot için şimdilik ücret almayacağı açıklandı. Operatör ücretsiz sürenin ne kadar olacağını açıklamadı.


Turkcell tarafından hayata geçirilen ve büyük tepki alan ücretli hotspot uygulaması bugün yani 15 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe girdi. Yeni uygulama ile eğer Turkcell abonesi Hızlı Giriş sistemini kullanmazsa 9 TL ücret ödemek zorunda kalacaktı. Bu 9 TL karşılığında 1 GB paket sahibi olan Turkcell aboneleri Hızlı Giriş'i kullanmazlarsa bu ücreti ödemek zorunda kalacaklardı.

Turkcell hotspot için 'şimdilik' ücret almayacak

Ancak bugün hayata geçirilen uygulama için öncelikle SMS alınması gerekiyor. Bazı kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara göre bu SMS herkese gelmediği için şimdilik sistem tam anlamıyla çalışmıyor. Sistem tam anlamıyla oturmadığı için Turkcell şimdilik Hızlı giriş özelliğini kullanmayanlara da ek bir ücret çıkarmadan hotspot imkanı sunuyor. Ancak bu sürenin ne kadar devam edeceği bilinmiyor.

Yani Turkcell abonesiyseniz ve mobil bağlantınızı başkalarıyla paylaşıyorsanız Hızlı Giriş'i kullanmasanız da bu işlem için ek bir ücret ödemeyeceksiniz. Ancak bu durum şimdilik böyle. Birkaç gün sonra ne olur bilinmiyor. Siz her ihtimale karşı bu özelliği Hızlı Giriş sistemi üzerinden kullanmaya çalışın. Zira ücretsiz olan bu durumun ne kadar devam edeceğini kimse bilmiyor. Sonradan ek faturalarla karşılaşmamak için bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Vodafone ve Turk Telekom gibi operatörlerde bulunmayan bu uygulama konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Ozan
Bunlardan her şey beklenir para için yapmadiklari şey yok oyun sitelerine peşkeş çekiyorlar müşterilerini.
Cevapla
Lofty
Benim olan bişeyi siz hangi akla hizmet parayla geri satarsınız..
Cevapla
Cumali
Ne olursa olsun turkcell en iyisidir.
Cevapla
Tolga
Önce İnternet alt yapılarını iyilestirsinler ondan sonra bize sattıgı İnternet paketlerine ek ücretler cıkarsınlar acıklamalarında Avrupa ülkelerinde bu ücret alınıyor gibi söylemlerde bulunuyorlar ancak Avrupa ülkelerinde bu ücret sınırsız İnternet paketlerinde gecerli bizim ülkemizde 3 5 gb İnternet paketlerinde bile bu ücret alınmaya calısıyor sahsen ben turkcell kullanıyordum bugun hattımı degistirecem
Cevapla
Erhan
Düşünseniz ya, su faturanızı ödüyorsunuz fakat eve gelen misafiriniz suyunuzdan kullanamıyor, mesela lavaboya girse ellerini yıkaması yasak. Yıkarsa yeniden ücret ödemek zorundasınız. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Ya da bakkaldan bisküvi aldınız, kardeşinizi de ikram etmek istiyorsunuz, fakat kardeşiniz ile bisküviyi paylaşırsanız yeniden ücret ödemeniz lazım :D Güler misin, kızar mısın!? :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.