Mobil

Türkiye'de akıllı telefon kullanımı giderek artıyor

Türkiye'de akıllı telefon kullanımı arttı.


Teknolojinin hayatımıza girmesi ile birinci sırada yer alması fazla sürmedi. Elimizdeki sadece arama yapan ve SMS yollayan cep telefonları birden küçük bir bilgisayara dönüştü. Fakat akıllı telefonların fiyatındaki uçuk rakamlar insanların kolay kolay sahip olamamasına neden oluyordu.

Ancak akıllı telefon çeşitlerinin çoğalması ve ucuzlaması ile daha çok kişinin bu telefonlara sahip olması ile kullanım oranı da arttı. Ayrıca akıllı telefonların ekranının büyümesi kameralarının bir fotoğraf makinası kadar kaliteli olması ve internete rahatlıkla girebilmek bu artışın nedenlerinden biri oldu.

1370790073_akilli-telefon2.jpg

Akıllı telefon ve tablet satışları piyasayı altüst etti. Yayınlanan rakamlara göre, Türkiye'de satılan her 100 cep telefonundan 65'i akıllı telefon oldu. Mobil internet kullanımı ise her çeyrekte çift haneli büyümeye devam ediyor. Kameradan e-postaya, mobil internetten haritalara kadar pek çok konuda akıllı telefon ile yapılan işlerde artış gerçekleşti. Anlayacağınız Türk insanı zaten akıllıydı iyice akıllandı.

Yorumlar
Amerikali
Amerikalilar akilliydi iyice akillandi. Amerikali diye bir irk yok ama yasayan milyonlarca insan ben amerikaliyim diyor ve basarili oluyorlar.
Cevapla
sireno
bu ülkede laz çerkez gürcü boşnak tatar kürt ermeni yahudi rum var bu ülkede benim içtiğim suyu onlarda içiyor benim ekip biçtiğim toprağı onlarda ekip biçiyor bana verilen nüfus cüzdanın da türkiye cumhuriyeti vatandaşı yazıyor sana verilendede turkiye cumhuriyeti vatandaşı yazıyor sosyal güvenlik numaralarımızda turkiye cumhuriyetinde geçiyor senin benden eksik yanın yok benimde senden ve sen turkiye topraklarında yaşıyorsan sende bir turk vatandaşısın senin etnik kimliğin seni ilgilendirir beni değil benim gözümde sen turkiye cumhuriyet vatandaşısın
Cevapla
qwerer
kürt insani zaten akilliydi dahada akillandi bunda bir fasist durum varmi ..
Cevapla
mert
biz bize yeteriz gerisi ortaligi karistirmasin
Cevapla
sireno
fasistmi dedin birde sunu oku turkdegilsen ne halt yemeye yaziyorsun ozaman bu konu bolmunden çik hatta ulkedencik biz bize yeteriz provakotorlere ihtiyaç yok
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.