Mobil

Türkiye'de Apple Store kapandı! Peki, neden?

Teknoloji devi Apple, Türkiye'deki mağazalarını kapatma kararı aldı. Peki, Apple Store neden kapandı? İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Türkiye'de Apple Store kapandı! Peki, neden?

Türkiye'de koronavirüs vaka sayılarının 63.000'e dayanmasının ardından kısmi kapanma sürecine geçilmişti. Bu süreçte birçok yer kapanacak, okullar uzaktan eğitime geçecek ve lokantalar paket servise dönecekti. Bugün de bir hamle de Apple'dan geldi. Apple, Türkiye'deki Apple Store mağazalarını kapatma kararı aldı.

Vaka sayılarının düşmesini bekleyecek olan Apple, bu süreçte Apple Zorlu Center ve Apple Akasya mağazalarını komple kapatacak. Sadece online mağazadan satışlarına devam edecek olan teknoloji devi, vakaların istediği seviyeye düşmesinin ardından mağazalarını tekrardan açacak.

Apple Store

Apple'ın sitesindeki açıklamaya göre 15 Nisan yani bugünden itibaren mağazaları 20 Nisan 2021 tarihine kadar kapalı görünüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel sektörün esnek çalışma saatlerine geçme veya kapanmasının tamamen firmalara ait olduğunu belirtmişti. Apple'ın bu doğrultuda karar alıp, kapasite düşürmek yerine komple kapanmaya gitmesi, durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

Türkiye'deki vaka sayılarının Mayıs ayının başına kadar düşmesi bekleniyor. Özellikle uygulanan kısmi kapanma döneminde vatandaşlarımızın daha temkinli davranmaları, maske, mesafe ve temizliğe önem göstermeleri çok önemli.

Yorumlar
Mmet
AVM lere gidenleri ve kendi çalışanlarını koruyor düşmanlık ne demek. Sen kendine düşmansın
Cevapla
ismi lazım değil
bence türküye düşmanı olduğu içindir.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.