Üç arka kameralı Samsung Galaxy A7 (2018) tanıtıldı

Samsung'un üç arka kameraya sahip ilk telefon modeli olan Galaxy A7 (2018), fotoğraf konusunda iddialı bir model. Modelin tüm özellikleri ve detaylar haberimizde.

Üç arka kameralı Samsung Galaxy A7 (2018) tanıtıldı

Samsung Electronics bugün, Galaxy A serisi ailesinin en yeni üyesi Galaxy A7 (2018)’i duyurdu. Üç adet güçlü arka kameraya sahip yenilikçi Galaxy A7, hayatın sizi sürüklediği her yerde yanınızda olacak üstün bir cihaz.

Üç arka kameralı Samsung Galaxy A7 tanıtıldı


Samsung'un bu yeni telefonunda ana kamera olarak 3 modüllü bir kamera yer alıyor. Birinci kamera 8 Megapiksel çözünürlük ve 120 derece ultra geniş açılı objektife sahip. İkinci kamera ana kamera görevini görüyor ve 24 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Üçüncü kamera ise 5 Megapiksel alan derinliği kamerası sayesinde, Galaxy A7’nin Canlı Odak özelliği etkileyici fotoğraflar yakalamanız için bokeh efektini ayarlamanıza yardımcı oluyor.

Galaxy A7’nin 24 Megapiksel kamerası, loş ışık altındaki ortamlarda dört pikseli tek bir pikselde birleştirerek fotoğraflarınıza daha fazla ışığın girmesine izin veriyor. Bu sayede hem aydınlık, hem de loş ortamlarda iyi fotoğraflar çekilebiliyor.
Samsung’un akıllı Görsel Zekası’nı kullanan Galaxy A7 kamerası, çekeceğiniz nesneleri kategorilere ayırıp görüntü kalitesini anında artırmak için renk, kontrast ve parlaklık ayarı yapıyor.

Galaxy A7’nin ayarlanabilir LED flaşlı 24MP ön kamerasıyla günün her anında net selfie’ler çekmek kolaylaşıyor ve ideal ışığı aramak zahmetine gerek kalmıyor. Selfie Odağı ile bokeh efektli selfie’ler çekilebiliyor. Profesyonel Aydınlatma Modu sayesinde ise profesyonel stüdyoların aydınlatma koşullarını kullanıcıya sunuluyor. AR Emoji ve iyileştirme filtreleriyle kişisel bir dokunuş ekleyerek kendinizi ifade etmeniz kolaylaşıyor. Samsung Galaxy A7 (2018) Ekim ayından itibaren Türkiye pazarında da satışa sunulacak.

Samsung'un ilk 3 kameralı telefonu

Samsung Galaxy A7 (2018), markanın ilk üç kameralı modeli olma özelliğini taşıyor. Huawei daha önce P20 Pro modeli ile 3 ana kamera modüllü telefon serisini başlatmıştı. Bu telefon incelememizi aşağıda izleyebilirsin:

Samsung Galaxy A7 teknik özellikleri

  • 6 inç Full HD+ 1080x2220 piksel Super AMOLED ekran
  • Üçlü ana kamera: 24MP AF (F1.7), Ultra Geniş: 8MP (F2.4), 120derece, Derinlik: 5MP(F2.2)
  • Ön kamera 24MP FF (F2.0)
  • 4 GB RAM
  • 64 Dahili Depolama
  • microSD Yuvası (512 GB’a kadar)
  • 3300 mAh pil
  • Android 8.0 işletim sistemi
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz)