Mobil

Ucuz Huaewi Mate 20 Pro duyuruldu

Amiral gemisi cep telefonu Huawei Mate 20 Pro uygun fiyatlı bir sürümle geliyor. Ancak bu modeli satın alamayacaksınız.

Ucuz Huaewi Mate 20 Pro duyuruldu

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve Türkiye fiyatı da belli olan Huawei Mate 20 Pro cep telefonunun uygun fiyatlı bir sürümü daha duyuruldu. Sadece anavatanı Çin'de satılacak olan uygun fiyatlı Huawei Mate 20 Pro duyuruldu.

Ucuz Huaewi Mate 20 Pro duyuruldu

Temelde Mate 20 Pro modeli ile aynı özelliklere sahip olan telefonun fiyatının uygun olmasının iki sebebi var. Bu sebeplerden biri bu ucuz modelde ekrandan parmak izi okuma teknolojisinin bulunmaması. Diğer ise kablosuz şarj özelliğinin olmaması. Yani global modelden bu iki özellik dışında bir farkı bulunmayan Çin'e özel Huwaei Mate 20 Pro'nun 6 GB RAM ve 128 GB kapasite sunan versiyonunun fiyatı 680 euro olarak açıklandı. 8 GB RAM ve 128 GB kapasiteli versiyonun fiyatı ise 760 euro iken 8 GB RAM ve 256 GB kapasiteli versiyon ise 860 Euro civarında bir fiyattan satılacak. Telefonun Avrupa fiyatının 1049 euro olduğunu belirtelim. Buna karşılık ailenin küçük üyesi olan Mate 20'nin Çin sürümünün fiyatının ise 500 euro civarında olması bekleniyor.

Telefonun fiyatının uygun olmasının bir diğer sebebi ise Çin'de uygulanan teşvikler ve vergi oranlarındaki farklılıklar. Bu sayede Huawei kendi vatanında uygun fiyatlı Mate 20 Pro modeli satabiliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.