Ucuz Xiaomi tablet Türkiye'ye geliyor! Fiyatıyla sevindirecek!

Xiaomi Pad 6 için artık geri sayım başladı. Tablet için tanıtım zaman dilimi belli oldu. Detaylara bakalım.

Ucuz Xiaomi tablet Türkiye'ye geliyor! Fiyatıyla sevindirecek!

Xiaomi, yeni yılda süreceği ürünleri için büyük hazırlıklarda. Ülkemizde de oldukça popüler olan ve sevilen marka, akıllı telefonlarıyla büyük ilgi görüyor. Ancak şirket yalnızca telefon geliştirmiyor. Teknolojinin birçok yerinde yer alan Xiaomi, tablet modelleriyle de ünlü.

Şimdi ise ufukta Xiaomi Pad 6 serisi tabletler gözüktü. Uygun fiyatlı olması beklenen akıllı tablet serisi Xiaomi Pad 6 ve Xiaomi Pad 6 Pro isimli iki modeli kapsayacak. Serinin tanıtım zaman dilimi de ünlü kaynaklardan tarafından ortaya çıkarıldı.

Xiaomi Pad 6 serisi ne zaman geliyor?

Bildirilenlere göre Xioami Pad 6 serisi 2023 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek. Uygun fiyatlı tablet serisinin özellikleri de bu bilgiye ek olarak paylaşıldı. Aktarılan bilgilerde Xiaomi'nin yeni akıllı tablet serisi bir standart Pad 6 ve Pad 6 Pro modellerini kapsayacak. 

Her iki tabletin de 11 ve 12 inç arasında bir ekrana sahip olması bekleniyor. Pro modelde 2880 X 1880 piksel çözünürlüğünde 120Hz ekran yenileme hızı destekleyen AMOLED ekran yer alacak. Xiaomi'nin bu iki tableti arkasında çift kamera taşıyacak.

Xiaomi Pad 6

Güç kısmında ise standart modelin Snapdragon 870 yonga setinden güç alması bekleniyor. Pro model ise Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle desteklenecek. 

Xiaomi Pad 6 serisinin önce Çin'de tanıtılacağı bildirildi. Daha sonra ise buradan Avrupa'ya, haliyle Türkiye'ye geleceği söyleniyor. Çünkü Xiaomi, Pad 5 serisinin standart modelini piyasaya sürdükten bir vakit sonra Türkiye'ye de sunmuştu.

Xiaomi Pad 5, 3.999 TL fiyat etiketiyle piyasaya sürülmüştü. Aynı şekilde ülkemizde piyasaya sürüleceği söylenen Xiaomi Pad 6'nın da benzer fiyat aralıklarını hedefleyeceği bildiriliyor.