Ünlü Çinli teknoloji şirketi akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan şirketten son iddalara karşı kesin bir açıklama geldi.

Ünlü Çinli teknoloji şirketi akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Son dönemde Meizu'nun akıllı telefon pazarından çekilerek yapay zeka tabanlı ürünlere yöneleceği dedikoduları yayıldı. Ancak bu söylentiler doğru çıkmadı. Meizu, beklentilere meydan okuyarak yakında beş yeni akıllı telefon piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Meizu, eskisi kadar sık telefon tanıtmıyor. Çinli teknoloji devi Meizu, artık daha çok orta ve üst segment cihazlara odaklanıyor. Örneğin, yeni tanıtılan Meizu 20 ve Meizu 21 serisi amiral gemisi yonga setleriyle donatılmış durumda. Genel olarak, şirketin yeni akıllı telefonlarında güçlü yonga setleri sunmaya yöneldiğini söyleyebiliriz.

Meizu'nun yakında beş yeni akıllı telefon çıkaracağı bilgisi geldi. Meizu'nun akıllı telefon sahnesinden çekileceği söylentilerine inanmayın, çünkü yakında beş yeni telefon çıkaracaklar. Özellikler ve çıkış tarihleri henüz belli değil, ama Meizu’nun bir yere gitmediği açık.

Ünlü Çinli teknoloji şirketi akıllı telefon pazarından çekiliyor mu? - Resim : 1

Ünlü Çinli teknoloji şirketi akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?

Meizu tarafından tanıtılacak 5 yeni akıllı telefon modeli Android Headlines ekibinin veritabanında ortaya çıktı. Bu beş farklı telefonun model numaraları M411H, M411L, M412H, M421Q ve M431Q olarak listelenmiş. Bu cihazlar hakkında daha fazla bilgi henüz mevcut değil, ancak Meizu’nun şu anda beş farklı cihaz üzerinde çalıştığını söyleyebiliriz. Aslında, Meizu 21 Note modelinin sızan görüntüsü daha önce ortaya çıkmıştı.

Meizu 21 Note’un görüntüleri incelendiğinde, telefonun kamera kurulumunun iPhone Pro serisine benzediği görülüyor. Yaklaşan Meizu 21 Note’un 6.8 inç 120 Hz OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Ayrıca, Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılacak ve 5.500 mAh bataryaya sahip olacak. Sızan görüntülere bakarak, Meizu 21 Note’un amiral gemisi bir cihaz olmayacağını söyleyebiliriz çünkü kameralar nispeten küçük görünüyor. Ancak Meizu, birçok telefonunda yüksek performanslı yonga setleri sunmaktan çekinmiyor. Ve Meizu 21 Note’un da Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti sayesinde hızlı bir telefon olacağını söyleyebiliriz.