Uygun fiyatlı LG Q52 tanıtıldı

Uygun fiyatlı ve darbelere karşı dayanıklı yeni LG Q52 tanıtıldı. İşte detaylar.

Uygun fiyatlı LG Q52 tanıtıldı

LG Q52'nin geçen hafta birden fazla fotoğrafı sızdırıldı ve bugün resmi lansmanı geliyor. Kore pazarına yönelik Helio P35 işlemciye sahip telefonda dört arka kamera ile iki LED flaş ve ön yüzünde HD + çözünürlüklü temel bir LCD panel bulunuyor.

LG Q52, Güney Kore dışında LG K52 olarak biliniyor. Bunlar, aynı teknik özelliklere sahip aynı telefonlar. Şirket, Mediatek işlemcisini 4GB RAM ve 64GB depolama ile birleştirdi ve gerekirse daha fazla dahili bellek için bir microSD yuvası bulunuyor.

Uygun fiyatlı LG Q52 tanıtıldı

Arka kamera yapısı, makro ve derinlik için birkaç 2MP sensörün yanı sıra 48MP ana ve 5MP ultra geniş birimlere sahip. 13 MP ön kamera ise bir delik içerisine yerleştirilmiş.

Parmak izi sağda yer alırken sol tarafta ses yükseltici ve Google Asistan tuşu bulunuyor.

Diğer öne çıkan özellikler arasında 4.000 mAh batarya, USB-C bağlantı noktası, Bluetooth 5.0 ve NFC (yakın alan iletişimi) de bulunuyor. Aynı zamanda telefon, ABD askeri dayanıklılık standartlarına, yani, MIL-STD-810G sertifikasına sahip. Bu da aşırı yüksek ve düşük sıcaklıklarda çalışmanın yanı sıra darbelere karşı da dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

LG Q52'nin fiyatı 330.000 KRW (292 $ / 240 € / 2880 TL) olarak belirlendi ve şirket İpeksi Beyaz ve İpeksi Kırmızı renkleri sunuyor. Telefon LG Kore'nin web sitesinde ve ayrıca ülke çapındaki çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı perakendecilerde bulunabilir.