Mobil

Vine'ın kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu

Bir döneme damgasını vuran popüler video paylaşım uygulaması Vine'ın kurucusu olan Colin Kroll evinde ölü bulundu.

Vine'ın kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu

Sosyal medya üzerinden video paylaşımı popüler hale getiren ve bir dönemin en ünlü uygulamalarından biri olan Vine'ın kurucusu olan Colin Kroll, New York'taki evinde 34 yaşında hayatını kaybetti. ABD'de yayımlanan New York Times gazetesi, Kroll'un aşırı dozda uyuşturucu nedeniyle yaşamını yitirdiği iddiasına yer verdi.

Vine'ın kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu

BBC'nin haberine göre New York adli tıp yetkilileri, Kroll'un ölüm sebebiyle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. 6 saniyelik videoların paylaşıldığı Vine, Türkiye'de ve dünyada önemli bir hayran kitlesi yakalamıştı.

2012 yılında sosyal medya platformu Twitter, Vine'ı 30 milyon dolara satın aldı. Ancak 2016'da şirket, uygulamayı kullanımdan kaldırdı. Kroll, Eylül ayında geçen yıl ABD'de kurulan HQ Trivia isimli şirketin CEO'su olmuştu. HQ Trivia, canlı yayımlanan bir bilgi yarışması uygulaması ve para ödülleri, soruları doğru cevaplayan kişiler arasında bölünüyor.

Ancak uygulamanın popülerliği 2018'de azaldı ve Apple kullanıcıları tarafından en çok indirilen 100 uygulamanın olduğu listeden düştü.

Yorumlar
YOK
BU SAYFADAKİ VINE KURUCUSU ADI İLE, HABERİN SONUNDAKİ LİNKTE BAHSEDİLEN VINE KURUCUSU ADI NEDEN FARKLI ! HE BİÇİM HABER ANLAYIŞI BU YAHU. HAYRET BİR ŞEY . . .
Cevapla
Ünsal Sarıtoprak
Vine tek bir kişi tarafından kurulmadığı için olabilir mi? Vine platformunun toplam 3 kurucusu vardı. Ne biçim okur anlayışı bu yahu? Hayret bir şey. ;)
Erhan
Bence çocuğu harcadılar, sonra da yüksek dozda uyuşturucu kullanmaktan öldü süsü verdiler.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.