Vivo V27 5G’nin görüntüsü sızdırıldı

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo’nun bir süredir üzerinde çalıştığı V27 5G modeli bu kez tasarım sızıntısıyla kendisini gösterdi.

Vivo V27 5G’nin görüntüsü sızdırıldı

Vivo, bu yıl başlarında V27 5G akıllı telefonunu Hindistan'da tanıttı. Aslında bu model, sadece Çin'de bulunan Vivo S16 akıllı telefonunun yeniden adlandırılmış hali. Şimdi Vivo, V27 4G'nin global pazarlarda, Hindistan dahil olmak üzere tanıtılması için hazırlanıyor. Bu yeni model, Google Play Console veritabanında görüldü ve 91mobiles'den gelen son rapor, cihazın ne zaman tanıtılacağı, tasarımı ve teknik özellikleri hakkında bilgi verdi.

91mobiles'ın, duyumcu Ishan Agarwal'ın verdiği bilgilere dayanan raporuna göre, Vivo V27 4G'nin Hindistan'da bu ayın sonunda tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefon, Yeşil, Bordo ve Siyah olmak üzere üç farklı renkte satışa sunulacak. Cihazın render görüntüleri, LED flaşın yerleştirildiği iki büyük dairesel halka ile çift kamera kurulumuna sahip düz bir arka tasarım gösteriyor.

Telefonun ön tarafında, selfie kamerası için su damlası çentik ve ekran panelinin altında belirgin bir çene bulunuyor. Vivo V27 4G'nin plastik bir arka paneli var ve ses kontrol düğmesi ile güç düğmesi (dahili parmak izi sensörü ile) sağ tarafta yer alıyor. Şimdi sızan teknik özelliklere bir göz atalım.

Vivo V27 5G’nin görüntüsü sızdırıldı - Resim : 1

Vivo V27 5G’nin görüntüsü sızdırıldı

Vivo V27 4G, 600 nit pik parlaklığa sahip 6.64 inç IPS LCD FHD+ ekran ile gelecek. Cihaz, MediaTek Helio G85 yonga seti ile güçlendirilecek. Hafıza ve depolama konusunda, Vivo V27 4G'nin 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip tek bir versiyonu bulunacak. Ek olarak, kullanıcıların sanal olarak RAM'yi 6GB'a kadar genişletme seçeneği de olacak.

Vivo V27 4G, Android 13 tabanlı Funtouch OS 13 özel arayüzü ile çalışacak. Kamera özelliklerine bakıldığında, cihazda 50MP ana kamera ve 2MP ikincil sensör bulunacak. Selfie ve video sohbetleri için 8MP'lik bir ön kamera olacak.

164×76.2x8mm boyutlarında ve 190 gram ağırlığında olan Vivo V27 4G, şık ve hafif bir form faktörü sunacak. Cihaz, hızlı ve rahat batarya dolumu için 44W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Ayrıca, cihaz IP54 sertifikasına sahip olacak, bu da belirli bir su sıçraması ve toz direnci sağlayacak.