Mobil

Vodafone mobil oyuncuları sevindirecek bir haber verdi

Türkiye'nin önde gelen mobil operatörlerinden biri olan Vodafone mobil oyun severleri sevindirecek bir haber verdi. İşte detaylar.

Vodafone mobil oyuncuları sevindirecek bir haber verdi

Günümüzde mobil oyun sektörü önemli bir hacme kavuşmuş durumda. Artık işe giderken metroda, metrobüste, vapurda kısacası heryerde ayak üstü oyun oynamak mümkün. Üstelik öyle basit oyunlardan da bahsetmiyoruz. Arkadaşlarımızla girip eğlenceyi katlayabileceğimiz PUBG, CoD ve Fortnite gibi popüler oyunlardan bahsediyoruz.

Elbette bu tarz oyunları mobil olarak oynamak için iyi bir bağlantıya da sahip olmanız gerekiyor. Türkiye'nin önde gelen operatörlerinden biri olan Vodafone konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Vodafone'un mobil oyuncular için yaptığı açıklamaya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Vodafone mobil oyuncuları sevindirece bir haber verdi

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone ile 3 yıl önce adım attığı espor ve oyun pazarındaki varlığını yenilikçi ürün ve hizmetlerle geliştirmeye devam ediyor. “Geleceğe Hazır Şebeke” mimarisiyle mevcut mobil altyapısını daha hızlı, daha esnek ve gecikme süresi daha düşük bir yapıya kavuşturan Vodafone, şimdi de FreeZone Gaming ürünlerinin sınırsız oyun uygulamalarının servis kalitesini artırdı.

Vodafone mobil oyuncuları sevindirecek bir haber verdi - Resim : 1

5G’nin temellerini oluşturan bu özellik sayesinde, FreeZone Gaming ürünlerini kullanan gençler, Vodafone 4.5G şebekesinde sınırsız oyun uygulamaları üzerinden kullanım yaptıklarında 5 katına kadar iyileştirilmiş hizmet alarak en düşük gecikme (ping) süresiyle oyun oynama imkânı bulacak. Böylece genç oyunseverler, yoğunluk olan alanlarda sınırsız oyun uygulamalarına girdiklerinde, kendilerine özel tasarlanmış servis ile Vodafone şebekesi içindeki en iyi oyun deneyimine ulaşmış olacak.

Engin Aksoy: “Yüksek hızlı ve kesintisiz oyun deneyimi sunuyoruz”

Dünyada oyun sektörünün her geçen gün büyüdüğünü, buna paralel olarak oyuncuların da oyun oynarken sahip oldukları internet bağlantısından beklentilerinin arttığını belirten Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Mobil oyun performansı için yüksek hız ve düşük gecikme süreleri artık yeni nesil temel ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Vodafone olarak, oyun firmaları ile uzun vadeli iş ortaklıkları kurarak mobil şebeke mimarimizi bu doğrultuda geliştiriyoruz. ‘Geleceğe Hazır Şebeke’ ile mevcut mobil altyapımızı daha hızlı, daha esnek ve gecikme süresi daha düşük bir yapıya kavuşturduk. Hedefimiz, şebekemizi oyun sektörünün cazibe merkezi haline getirmek ve kişiselleştirilmiş şebeke yapısıyla her bir müşterimizin ihtiyaçlarını ayrı ayrı tespit edip onlara mükemmel oyun deneyimi yaşamaları için gerekli maksimum hız ve minimum gecikme sürelerini sağlayabilmek. Bu yönde bir adım daha atarak FreeZone Gaming ürünlerimizin servis kalitesinde iyileştirme yaptık. Bu sayede, şebeke yoğunluğu arttığı takdirde dinamikyönetim sağlayarak, oyunseverlerin bu olası yoğunluğu hissetmeden oyun deneyimlerinin etkilenmeyeceği bir performans sunuyoruz. 5G deneyiminin de temellerini atmaya başladığımız bu özellikle kullanıcılarımız, Vodafone şebekesi içinde iyileştirilmiş hizmet alarak, en düşük gecikme süresiyle oyun oynama ve en iyi oyun deneyimine sahip olma imkânı buluyor. Vodafone olarak, FreeZone Gaming portföyümüzle gençlerin oyun ve espor tutkularını en üst seviyede yaşamasına olanak sağlamaya devam edeceğiz.”

Vodafone mobil oyuncuları sevindirecek bir haber verdi - Resim : 2

Vodafone’dan sınırsız oyun deneyimi

Vodafone, FreeZone Gaming ürünleriyle gençlerin bütçesine uygun geniş bir portföy sunuyor. Gençlerin oyun deneyimini sınırsız yaşamalarını hedefleyen Vodafone, FreeZone Gaming portföyüyle gençlere internetinden yemeyen uygulamaların yanı sıra her ay oyun dünyasına ait hediyeler kazanma şansı sağlıyor. FreeZone Gaming portföyüyle gençler, Twitch, Discord, PubG Mobil ve TFT Mobil gibi birçok oyun uygulamasını sınırsız internetle kullanabiliyor. Kullanıcılar ayrıca, her ay Twitch Bit, Steam Cüzdan ve PubG Mobile UC gibi oyun paralarına ücretsiz sahip olabiliyor.

Yorumlar
Teknolojiokucu Hamko
Türk Telekom akar...
Cevapla
💎G@kko💎
Vodafondansa yerli operatör olan turkseli tavsiye edim
Cevapla
X Artık Biliniyor
Turkcelin ortaklarından olan Rus ve Isvec firmaların ortak yanı zaten Türk olmaları !
Okan
Fiyatlarindan da haberin varmi herseyi 2 kati fiyatina veriyorlar güya yerli 🙄
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.