WhatsApp Android'de yeni özelliğine kavuştu!

WhatsApp'ın bir süredir test ettiği özellik bugün Android kullanıcılarına sunuldu. Hayatınızı kolaylaştıracak olan bu özelliği çok seveceksiniz.

WhatsApp Android'de yeni özelliğine kavuştu!

Facebook'un çatısı altındaki WhatsApp bir süredir gizlilik politikası ile gündemdeydi. Bu süreçte WhatsApp Web için görüntülü ve sesli görüşme yapma özelliğini kullanıma sunan uygulama, bazı yeni özellikleri de test ediyordu. Bu özelliklerden biri de videonun sesini kapatarak göndermekti.

WhatsApp yeni özelliği ile daha kullanışlı

WhatsApp, bugün Android için uygulamasını güncellediğini duyurdu. Play Store üzerinden yayınlanan 2.21.4.22 yapı numaralı güncelleme ile video gönderirken sesi kapatma özelliği resmi olarak kullanıma sunuldu. Artık video paylaşırken sesi kapatabiliyorsunuz. Gönder düğmesine dokunmadan önce sesi kapat simgesine dokunmanız yeterli olacak.

WhatsApp'ın yeni özelliği şimdilik sadece Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Muhtemelen önümüzdeki günlerde bu özellik iPhone cephesine de gelecek. WhatsApp'ın bu özelliği oldukça fazla kullanılacak. Çünkü bazı videolarda kullanıcıların göndermek istemediği sesler yer alabiliyor. Böyle durumlarda direkt sesi kısarak videonuzu gönderebileceksiniz.

WhatsApp Android'de yeni özelliğine kavuştu! - Resim : 1

Mart ayı içerisinde yeni gizlilik politikasını yürürlüğe alacak olan uygulama, yeni özellikleri ile müşterilerini platformda tutmak istiyor gibi görünüyor. WhatsApp'ın bundan sonraki yeniliği ise merakla bekleniyor. Muhtemelen Telegram'daki gibi mesajlaşma deneyimi artıran daha fazla sticker, emoji ve daha fazla özellik uygulamaya eklenecek.