Mobil

WhatsApp çok seveceğiniz bir özelliği test ediyor!

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, telefon numaraları arasında sohbetleri aktarma yeteneğini test ediyor. Bu özelliği çok seveceksiniz.

WhatsApp çok seveceğiniz bir özelliği test ediyor!

Yakın zamanda WhatsApp'ın, kullanıcıların sohbetlerini Android ve iOS akıllı telefonlar arasında aktarabilecekleri bir özellik geliştirdiği keşfedildi. Şirketin şimdi de telefon numaraları arasında sohbet aktarımına izin vererek bu özelliği genişleteceği ortaya çıktı.

Telefon numaraları arasında sohbetleri aktarabileceksiniz!

Sızdırılan ekran görüntülerinden de anlaşılacağı gibi, sohbetlerinizi bir numaradan diğerine aktarma yeteneği, yalnızca kullanıcı WhatsApp hesabına yeni bir numara bağladığında kullanılabiliyor. Aktarma işlemi ile medya dahil numaralar arasında sohbetleri tamamen diğer telefona gönderilebiliyor.

WhatsApp

Bu özellikte dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da, numaranızı değiştirme işleminin sohbet geçmişinizi taşıma işleminden önce başlanması olacak. Yani ilk işlemi atlarsanız, sohbetlerinizi yeni bir numaraya taşıyamayacaksınız.

Yeni değişiklikler, yalnızca iOS ve Android ekosistemleri arasında akıllı telefon değiştiren kullanıcılara değil, aynı zamanda numaralarını değiştirenlere de fayda sağlayacak. Özelliğin herkes için kullanıma sunulacağı tarih şimdilik bilinmiyor. Muhtemelen yaz aylarında güncelleme ile telefon numaraları arasında aktarım yapma özelliği kullanıma sunulacaktır.

Türkiye'de yeni gizlilik politikasını yürürlüğe koymayacak olan WhatsApp'ın bu süreçte birçok yeniliğe imza attığına şahitlik ettik. Popüler mesajlaşma platformunun önümüzdeki dönemde sunacağı yenilikler merakla bekleniyor. Rakipleri Telegram ve Signal'in gerisinde kalmamak isteyen ve müşterilerini de rakiplerine kaptırmak istemeyen WhatsApp bakalım daha başka ne gibi özellikler sunacak?

Peki, sizin WhatsApp'ta eksikliğini çektiğiniz bir özellik var mı? Mesala şu özellik olsa daha iyi olur dediğiniz? Varsa gelin yorumlarda bunları belirtelim.

Yorumlar
Niyazi74
İnsanlar daha güzel daha zengin özelliklere sahip Telegram ı niye kullanmazlar anlamıyorum WhatsApp ısrarı niye Telegram aynı hesap ile 10 dan fazla cihazda çalışırken WhatsApp daha iOS dan android a konuşmaları aktarmayı konuşuyor, çağdışı olarak görüyorum WhatsApp sadece isim yapmış o kadar Telegramın çok gerisinde bence .
Cevapla
Yalnız biri
Canlı yayın yapıla bilseydi veya durumlara instagramda oldugu gibi müzikler eklenebilseydi daha guzel olurdu sanirim.
Cevapla
Dilek
2 telde wp kullanılsa iyi olur
Cevapla
İxaomi
Note8 pro 1.5 senedir kullanıyorum gayette memnunum
Cevapla
Anonym
Bana telefon reklamı gibi geldi
Zeynep
WhatsApp ta herseye ulaşılacak diye bir bilgi vardı. Bizden bunu kabul etmemiz istendi ve bjz de kabul etmedik. Eğer bilgilerimizi bir sekilde kullanacaksa asla oraya dönüş olmaz. Resim olsun kullanilacak diye haberler oldu...Bunda jsrsrci ise biz de oraya donmemekte ısrarcı olacağız.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.