Mobil

WhatsApp için uzun zamandır beklenen özellik geldi!

WhatsApp, uzun zamandır beklenen özelliğini bugün kullanıma sundu. WhatsApp Web ile görüntülü ve sesli arama yapabileceksiniz. İşte detaylar.


Facebook'un çatısı altında yer alan WhatsApp, uzun bir süredir Web sürümü ile de hizmet veriyor. Telefon internete bağlı olduğu sürece Web üzerinden mesajlaşma sunan WhatsApp, bugün beklenen yeniliğini kullanıma sundu. Pandemi döneminde dörtlü görüntülü görüşme sayısınız sekize çıkaran WhatsApp, bugün bu konuda bir adım daha attı.

WhatsApp Web görüntülü ve sesli görüşme özelliğine kavuştu

WhatsApp Web üzerinden artık arkadaşlarınızı sesli ve görüntülü olarak arayabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ya web.whatsapp.com adresinden ya da WhatsApp'ın Windows ve Mac uygulamalarından, sisteme QR kodu taratarak giriş yapmak olacak.

Eğer PC veya Mac'inizde uygulama yüklüyse kapatıp açmanız gerekiyor. Bu sayede OTA üzerinden güncelleme yapılıyor ve yeni özellikleri kullanıma sunuluyor.

Sonrasında ise dilediğiniz arkadaşınızı görüntülü veya sesli olarak arayabilirsiniz. Özellikle günün büyük bir bölümünü PC karşısında geçirenler için bu özellik oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. 

WhatsApp'ın şu sıralar kaybolan fotoğraflar üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Android üzerinde çalışmalarına başlayan WhatsApp, yeniliklerini hızlı bir şekilde sunacak gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta yeni gizlilik politikasını yürürlüğe koyacak olan mesajlaşma platformu, yine tepkilerin hedefinde olacak.

Telegram ve Signal gibi uygulamalara müşteri kaptıracak olan WhatsApp'ın bu konuda geri adım atma gibi bir niyeti de yok. Peki, sunulan bu yeni özellikler sizin ilginizi çekiyor mu? Bu yeni özelliklerden dolayı WhatsApp'ı kullanmaya devam edecek misiniz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
yakup
whatts up tam bir kimlik bilgi hırsızıdır sonra şu özelliği yap görüntülü ve sesli görüşme geçiçen bunları kaybettikleri müşteri toplamak için yapıyor geçti borunun pazarı sür eşeğini niğdeye firma olarak sen müşterinin kimlik bilgilerini koruman gerek ve gizlicen ki müşteriler sana güvensin ve memnun olsun güven diğimiz dağlara kar yağarsa sen daha çok özelik yaparsın ama kimse senin alanına adım atmaz ben telegram kullanıyom çok daha iyi çokça özelliği var whatsupp sildim
Cevapla
Gamze
Gerçekten öyle mi vatsap mesajlarimiz güvende degilmi
zero
skype de yıllardır var bu özellik.....
Cevapla
Hakan
😂 geçti borun pazarı sür eşşeğini niğdeye wp..
Cevapla
abdullah
whattsapp sildik attık , kimlik bilgi hırsızı..
Cevapla
Gamze
Gerçekten de öylemi mesajlarimiz güvende degilmi
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.